ME U17 (Dywizja B) Lignano Sabbiadoro 2019 – Wiktoria Tarczyluk i koleżanki jednak na podium

Fot. zprp (ilustracja)

We włoskiej miejscowości Lignano Sabbiadoro zakończyły się 11 sierpnia Mistrzostwa Europy Juniorek (U17) Dywizji B. Startowała w nich reprezentacja Polski, a w niej występiła zawodniczka MKS Truso Elbląg Wiktoria Tarczyluk. Biało-czerwone zdobyły ostatecznie brązowy medal po niedzielnym zwycięstwie nad Włoszkami 28:16. Tym samym zrewanzowały sie rywalkom za porażke w eliminacjach. Zloto dla Czeszek po zwycięsrwie nad Islandią.

Mecze Polek

POLSKA – WŁOCHY 27:30 (13:14)

Polska: Hypka, Suliga – Niewiadomska 10, Świerżewska 4, Lemiech 3, Szczukocka 3, Domagalska 2, Grobelna 1, Kopańska 1, Kozioł 1, Pankowska 1, Pastuszka 1, Barska, Głębocka, Jureńczyk, Tarczyluk.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 32:42 (17:22)

Polska: Hypka, Suliga – Kopańska 1, Pankowska 4, Jureńczyk 3, Głębocka 2, Kozioł 2, Świerżewska 9, Tarczyluk.3, Pastuszka 1, Domagalska 3, Niewiadomska 2, Barska 4, Szczukocka 5, Lemiech 1, Grobelna 2.

BIAŁORUŚ – POLSKA 26:27 (11:13)

Polska: Hypka, Suliga – Kopańska, Pankowska 7, Jureńczyk 2, Głębocka 2, Kozioł, Świerżewska 2, Tarczyluk.3, Pastuszka, Domagalska 5, Niewiadomska 2, Barska 1, Szczukocka 2, Lemiech 1, Grobelna.

POLSKA – MACEDONIA PÓŁNOCNA 34:20 (16:8)

Polska: Hypka, Suliga – Kopańska 5, Pankowska 1, Jureńczyk 3, Głębocka 2, Kozioł 2, Świerżewska , Tarczyluk.1, Pastuszka 5, Domagalska 3, Niewiadomska 5, Barska 2, Szczukocka, Lemiech, Grobelna 5.

POLSKA - ISLANDIA 23:25 (12:15)

Polska: Hypka, Suliga – Kopańska, Pankowska 3, Jureńczyk, Głębocka, Kozioł 2, Świerżewska 4 , Tarczyluk, Pastuszka 1, Domagalska 3, Niewiadomska 10, Barska, Szczukocka, Lemiech, Grobelna.

POLSKA – WŁOCHY 28:16 (17:7)

Polska: Hypka, Suliga – Kopańska 3, Pankowska 3, Jureńczyk 3, Głębocka 2, Kozioł, Świerżewska 2, Tarczyluk 3, Pastuszka 2, Domagalska 2, Niewiadomska 5, Barska 1, Szczukocka, Lemiech, Grobelna 2.

Wszystkie mecze grupy B

Białoruś - Azerbejdżan 36:22

Polska - Włochy 27:30

Azerbejdżan – Polska 32:42

Włochy - Macedonia Płn. 24:23

Macedonia Płn. – Białoruś 30:29

Włochy – Azerbejdżan 35:26

Macedonia Płn. –Azerbejdżan 30:23

Białoruś - Polska 26:27

Polskav - Macedonia Płn. 34:20

Białoruś - Włochy 29:27

Tabela

1 Włochy 4 6 116:105

2 Polska 4 6 130:108

3 Macedonia Płn. 4 4 103:110

4 Białoruś 4 4 120:108

5 Azerbejdżan 4 0 103:143

Tabela grupy A

1 Islandia 4 8 109:84

2 Czechy 4 6 122:83

3 Izrael 4 4 85:87

4 Turkia 4 2 103:105

5 Kosowo 4 0 72:132

o 9 miejsce

Kosowo - Azerbejdżan 28:35

Strefa 5/8

Izrael - Białoruś 24:37

Macedonia Płn - Turcja 36:25

o 7 miejsce

Izrael - Turcja 25:32

o 5 miejsce

Białoruś - Macedonia Płn 40:36

Półfinały

Islandia – Polska 25:23

Czechy – Włochy 27:24

o 3 miejsce

Włochy - Polska 16:28

o 1 miejsce

Czechy - Islandia 32:31

Srebrne medalistki

67364935 890853604612652 2992114912655835136 n

W zakończonych niedawno Mistrzostwach Europy Juniorek (U19) Dywizji B Polski zajęły drugie miejsce za Serbia. W składzie biało-czerwonych były dwie zawodniczki EKS Start Elbląg: Katarzyna Cygan i Paulina Stapurowicz.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn