Warmia Energa najlepsza w pierwszym sprawdzianie (FOTO) – Skuteczne karne z KPR Legionowo, Meblarze na 3 miejscu

W sobotę (28 sierpnia) w olsztyńskiej hali Urania odbywał się turniej towarzyski, którego organizatorem był OKPR Warmia Energa Olsztyn. To pierwszy sprawdzian przed nowym sezonem I-ligowym. Oprócz gospodarzy występowali: SPR USAR Kwidzyn, KPR Legionowo i KS Meble Wójcik Elbląg.Główne trofeum zdobyli szczypiorniści Warmii Energa, którzy po remisie 24:24 pokonali w rzutach karnych KPR Legionowo. Meblarze na 3 miejscu.

Półfinały

Warmia Energa Olsztyn – SPR USAR Kwidzyn 29:22 (13:14)

Warmia Energa Olsztyn: Daniel Makowski, Kacper Kłodziński Dawid Mięsopust-1, Piotr Dzido, Szymon Hegier-3, Bartosz Idzikowski, Maciej Fabianowski-3, Tomasz Pasymowski, Mateusz Kopyciński-6, Mateusz Kosmala-3, Wojciech Golks-2, Jakub Zemełka-6, Miłosz Rupp-5, Paweł Deptuła-1, Sebasrian Koledziński, Marcin Malewski-5.

Pierwszy sprawdzian wypadł zupełnie dobrze. Zwłaszcza po przerwie olsztynianie zagrali bardzo skutecznie, a w obronie bez zarzutu.Beniaminek z Kwidzyna do przerwy był groźny, gdy jednak gospodarze wyciągneli wszystkie atuty przewaga Warmii nie podlegała dyskusji.

KS Meble Wójcik – KPR Legionowo 25:28 (14:10)

KS Meble Wójcik: Jakub Dąbrowski, Dominik Jaworski, Sebastian Ram, Bartosz Ławrynowicz-2, Piotr Budzich, Wojciech Kowszuk-2, Rafał Stępień-2, Kamil Karczewski-1, Adam Nowakowski-6, Kacper Sparzak, Bartosz Krawiec-2, Cezary Bartnicki, Damian Nowak-2, Michał Suchaeski, Maksymilian Chyła-7, Dominik Pałasz-1.

Po pierwszej części wydawało się, że elblążanie bez trudu awansują do finału. Po zmianie stron roztrwonili przewagę i w efekcie w meczu o trzecie miejsce zagrają z Kwidzynem.

P1320267

Mecz o 3 miejsce

KS Meble Wójcik - SPR USAR Kwidzyn 32:24

KS Meble Wójcik Elblag: Jakub Dąbrowski, Dominik Jaworski, Sebastian Ram, Bartosz Ławrynowicz-2, Piotr Budzich-4, Wojciech Kowszuk-2, Rafał Stępień-5, Kamil Karczewski-1, Adam Nowakowski-7, Kacper Sparzak-1, Bartosz Krawiec-4, Cezary Bartnicki-1, Damian Nowak-2, Michał Sucharski, Maksymilian Chyła-2, Dominik Pałasz-1.

Pewne zwycięstwo elblążan nad beniaminkiem. Ujawniły sie spore mozliwości ofensywne Meblarzy i w efekcie trzecie miejsce w turnieju

Mecz o 1 miejsce

Warmia Energa Olsztyn - KPR Legionowo 24:24 karne 5:4

Prawie przez całe spotkanie prowadzili olsztynianie, na trzy minuty przed końcem różnica dwóch bramek. Niestety, błędypopełnione przez gospodarzy pozwoliły rywalom na wyrównanie i o losach spotkania decydował konkurs rzutów karnych. Tu zespół Warmii Energa okazał sie perfekcyjny i wygrał 5:4

Po turnieju przyznano nagrody indywidualne. Gospodarze okazali się bardzo gościnni i wszystkie przypadły zawodnikom drużyn przyjezdnych

Najlepszy zawodnik - Michał Prątnicki (KPR Legionowo)

Król strzelców - Adam Nowakowski (KS Meble Wójcik Elbląg)

Najlepszy bramkarz - Marcin Kochański (SPR USAR Kwidzyn)

Przynano wyróżnienie najlepszemu zawodnikowi Warmii Energa, a został nim Mateusz Kopyciński.