XVI Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej Giżycko 2019 – Wymarzony poligon przed sezonem

Fot. kpr białystok facebook

W Giżycku zakończył się w piątek (23 sierpnia) XVI Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej. Nazwa najzupełniej adekwatna, bowiem w imprezie uczestniczyło 37 drużyn z całej Polski, byli też goście z Ukrainy. W sumie rozegrano 112 spotkań w halach i na boiskach otwartych, a wzięło w nich udział ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników.

Intensywność gier była się bardzo duża (każdy z każdym spotykał się dwukrotnie). Niektóre kategorie wiekowe połączono i zespoły rywalizowały w jednym turnieju, z tym, że klasyfikacje były oddzielne. Goście z Ukrainy z klubu HC Równe przyjechali z sędzinami i one wsparły naszych rodzimych arbitrów. Trenerzy w liczbie prawie 80 nie kryli zadowolenia, bo rozegranie tylu spotkań w ciągu kilku dni to znakomity poligon przed ligą. Może sprawdzić bez obciążeń wszystkich zawodników, przetestować rozwiązania taktyczne. Poza tym wszyscy uczestniczyć po intensywnych grach mieli okazje odpocząć i skorzystać z uroków miasta nad Niegocinem.

W Festiwalu uczestniczyły tylko dwa kluby z Warmii i Mazur MTS Giżycko i UKS Jaćwingowie Gołdap. Wielkich sukcesów nie odniosły, ale zdobyte doświadczenia na pewno zaprocentują w przyszłości.

Seniorki+juniorki

UKS ROKiS Radzymin (s) - KPR Białystok (s) 16 - 21

KPR Białystok (s) - MTS Giżycko (s) 23 - 24

MKS Ochota Warszawa (j) - UKS ROKiS Radzymin (s) 17 – 18

UKS ROKiS Radzymin (s) - MTS Giżycko (s) 27 - 14

KPR Białystok (s) - HC Równe /Ukraina/ (j) 10 - 12

MTS Giżycko (s)- MKS Ochota Warszawa (j) 10 - 16

HC Równe /Ukraina/ (j) - UKS ROKiS Radzymin (s) 13 – 10

MKS Ochota Warszawa (j) - KPR Białystok (s) 10 - 15

MTS Giżycko (s)- HC Równe /Ukraina/ (j) 11 - 14

KPR Białystok (s) - UKS ROKiS Radzymin (s) 24 - 22

MTS Giżycko (s) - UKS ROKiS Radzymin (s) 12 - 24

MTS Giżycko (s)- KPR Białystok (s) 11 – 20

MKS Ochota Warszawa (j) - HC Równe /Ukraina/ (j) 19 – 17

HC Równe /Ukraina/ (j) - MKS Ochota Warszawa (j) 20 – 12

Tabela

Seniorki

1 KPR Białystok 4 9 88 - 73

2 UKS ROKiS Radzymin 4 6 89 - 71

3 MTS Giżycko 4 3 61 - 94

Juniorki

1 HC Równe /Ukraina/ 2 3 37 - 31

2 MKS Ochota Warszawa 2 3 31 - 37

Nagrody indywidualne

Najlepsza bramkarka

BARAŃSKA Zuzanna MKS Ochota Warszawa

Najlepsza snajperka

STRZAŁKOWSKA Joanna KPR Białystok

Siódemka turnieju

1 CHEŁKOWSKA Marta MTS Giżycko

2 NOWICKA Elżbieta MTS Giżycko

3 BURSIEWICZ Karolina KPR Białystok

4 STRZAŁKOWSKA Joanna KPR Białystok

5 GIERA Daria KPR ROKiS Radzymin

6 STEFANIAK Anna MKS Ochota Warszawa

7 KOZAK Masza HC Równe /Ukraina/

68600082 2360656334196800 761956399793045504 n

Juniorki młodsze

KPR Białystok - KPR ROKiS Radzymin 17 - 25

KPR ROKiS Radzymin - MTS Giżycko 29 - 16

MTS Giżycko - KPR Białystok 15 - 25

UKPR Agrykola I Warszawa - UKPR Agrykola II Warszawa 18 - 30

UKPR Agrykola II Warszawa - KPR ROKiS Radzymin 15 - 10

UKPR Agrykola I Warszawa - KPR Białystok 22 - 23

MTS Giżycko - UKPR Agrykola II Warszawa 12 - 33

UKPR Agrykola I Warszawa - MTS Giżycko 36 - 12

KPR ROKiS Radzymin - UKPR Agrykola I Warszawa 15 - 24

UKS Olimpijczyk Kowalewo Pom. - UKPR Agrykola II Warszawa 12 - 19

KPR Białystok - UKS Olimpijczyk Kowalewo Pom. 12 - 13

KPR ROKiS Radzymin - UKS Olimpijczyk Kowalewo Pom. 13 - 12

UKPR Agrykola II Warszawa - KPR Białystok 23 - 14

UKS Olimpijczyk Kowalewo Pom. - MTS Giżycko 11 - 6

UKS Olimpijczyk Kowalewo Pom. - UKPR Agrykola I Warszawa 16 - 25

Tabela fazy zasadniczej

1 UKPR Agrykola II Warszawa 5 15 120 - 66

2 UKPR Agrykola I Warszawa 5 9 125 - 96

3 KPR ROKiS Radzymin 5 9 92 - 84

4 UKS Olimpijczyk Kowalewo Pom. 5 6 9 64 - 75)

5 KPR Białystok 5 6 91 - 98 ( -7 )

6 MTS Giżycko 5 0 61 - 134

Mecze o miejsca

o miejsce 5/6

KPR Białystok - MTS Giżycko 18 – 12

o miejsce 3/4

KPR ROKiS Radzymin - UKS Olimpijczyk Kowalewo Pom. 14 – 24

o miejsce 1/2

UKPR Agrykola II Warszawa - UKPR Agrykola I Warszawa 30 – 25

Ostateczna kolejność

1 UKPR Agrykola II Warszawa

2 UKPR Agrykola I Warszawa

3 UKS Olimpijczyk Kowalewo Pom.

4 KPR ROKiS Radzymin

5 KPR Białystok

6 MTS Giżycko

Nagrody indywidualne

Najlepsza bramkarka

KOWALKO Natalia KPR Białystok

Najlepsza snajperka

SAWCZUK Gabriela UKPR Agrykola I Warszawa

Siódemka turnieju

1 KAMIŃSKA Angelika MTS Giżycko

2 PAWLIK Aleksandra KPR ROKiS Radzymin

3 RUDNICKA Oliwia UKS Olimpijczyk Kowalewo Pom.

4 SAWCZUK Gabriela UKPR Agrykola I Warszawa

5 GIERS Klaudia UKPR Agrykola II Warszawa

6 STRZAŁKOWSKA Zofia UKPR Agrykola II Warszawa

7 RUTKOWSKA Wiktoria KPR Białystok

68710785 2326948857392439 663638765822017536 n

Młodziczki

UKS Jaćwingowie Gołdap - MTS Giżycko 6 - 14

Kadra Podlasia - TS Siemiatycze 24 - 4

KPR ROKiS Radzymin - UKS Wyszków COS OPO 12 - 11

TS Siemiatycze - UKS Jaćwingowie Gołdap COS OPO 8 - 12

MTS Giżycko - Kadra Podlasia COS OPO 8 - 20

Kadra Podlasia - KPR ROKiS Radzymin 19 - 11

UKS Wyszków - UKS Jaćwingowie Gołdap 12 - 9

MTS Giżycko - TS Siemiatycze 10 - 6

Kadra Podlasia - UKS Wyszków 17 - 7

UKS Jaćwingowie Gołdap - KPR ROKiS Radzymin 10 - 18

UKS Wyszków - MTS Giżycko hala ZSKŚiA 15 - 13

KPR ROKiS Radzymin - TS Siemiatycze hala ZSKŚiA 22 - 5

UKS Jaćwingowie Gołdap - Kadra Podlasia hala ZSKŚiA 4 - 17

MTS Giżycko - KPR ROKiS Radzymin 6 – 17

TS Siemiatycze - UKS Wyszków 4 - 22

Tabela fazy zasadniczej

1 Kadra Podlasia 5 15 97 - 34

2 KPR ROKiS Radzymin 5 1280 - 51

3 UKS Wyszków 5 9 67 - 55

4 MTS Giżycko 5 6 51 - 64

5 UKS Jaćwingowie Gołdap 5 3 41 - 69

6 TS Siemiatycze 5 0 27 - 90

Mecz o miejsce

o miejsce 5/6

UKS Jaćwingowie Gołdap - TS Siemiatycze 11 – 4

o miejsce 3/4

UKS Wyszków - MTS Giżycko 13 – 6

o miejsce 1/2

Kadra Podlasia - KPR ROKiS Radzymin 14 – 13

Ostateczna kolejność

1 Kadra Podlasia

2 KPR ROKiS Radzymin

3 UKS Wyszków

4 MTS Giżycko

5 UKS Jaćwingowie Gołdap

6 TS Siemiatycze

Wyróżnienia indywidualne

Najlepsza bramkarka

STĘPNIAK Kinga UKS Wyszków

Najlepsza snajperka

MARTYNIUK Wiktoria Kadra Podlasia

Siódemka turnieju

1 POPŁAWSKA Martyna Kadra Podlasia

2 BONIFACIUK Kamila Kadra Podlasia

3 WOJTYŃSKA Maja KPR ROKiS Radzymin

4 BAO GIEB Bui UKS Wyszków

5 ŻUKOWSKA Dominika UKS Jaćwingowie Gołdap

6 KOBUS Oliwia TS Siemiatycze

7 SZUDRA-ROSZKO Zofia MTS Giżycko

68887793 2359951330933967 7995091018892443648 n

Dzieci (dziewczynki)

MTS Giżycko - Eldisy Środa Śląska 7 - 1

KPR Białystok I - KPR Białystok II 18 - 3

TS Siemiatycze /DF/ - MTS Giżycko 0 - 14

Eldisy Środa Śląska - KPR Białystok I 1 - 11

KPR Białystok II - TS Siemiatycze /DF/ 7 - 3

MTS Giżycko - KPR Białystok I 2 - 1

Eldisy Środa Śląska - KPR Białystok II K 5 - 5

KPR Białystok I - TS Siemiatycze /DF/ 20 - 2

KPR Białystok II - MTS Giżycko 2 - 8

TS Siemiatycze /DF/ - Eldisy Środa Śląska 0 - 6

Eldisy Środa Śląska - MTS Giżycko 1 - 13

KPR Białystok II - KPR Białystok I 5 - 7

MTS Giżycko - TS Siemiatycze /DF/ 12 - 0

KPR Białystok I - Eldisy Środa Śląska 8 - 1

TS Siemiatycze /DF/ - KPR Białystok II 3 - 8

KPR Białystok I - MTS Giżycko 5 - 3

KPR Białystok II - Eldisy Środa Śląska 8 - 7

TS Siemiatycze /DF/ - KPR Białystok I 2 - 10

MTS Giżycko - KPR Białystok II 8 - 4

Eldisy Środa Śląska - TS Siemiatycze /DF/ walk. 0 - 10

KPR Białystok I - MTS Giżycko 5 - 3

KPR Białystok II - Eldisy Środa Śląska 8 - 7

TS Siemiatycze /DF/ - KPR Białystok I 2 - 10

MTS Giżycko - KPR Białystok II 8 - 4

Eldisy Środa Śląska - TS Siemiatycze /DF/ walk. 0 – 10

Ostateczna tabela

1 KPR Białystok I 8 21 80 - 19

2 MTS Giżycko 8 21 67 - 14

3 KPR Białystok II 8 14 42 - 59

4 Eldisy Środa Śląska 8 5 22 - 62

5 TS Siemiatycze /DF/ 8 3 20 - 77

Wyróżnienia indywidualna

Najlepsza bramkarka

KRAUKLIS Magda MTS Giżycko

Najlepsza snajperka

SZCZĘSNOWICZ Julia

Siódemka turnieju

1 LAMBRYCH Julia Eldisy Środa Śląska

2 JAKOWCZUK Maja KPR Białystok I

3 PLISZKA Natalia KPR Białystok I

4 ŚWIDERSKA Julia KPR Białystok II

5 KOWALSKA Marcelina TS Siemiatycze

6 NIKULEWICZ Oliwia MTS Giżycko

7 MUSKAŁA Gabriela MTS Giżycko

69353647 2326948677392457 4733670343833550848 n

Juniorzy+Juniorzy Młodsi

KS Tajfun Harbułtowice - KPR ROKiS Radzymin 11 - 20

UKS Juvenia Rzeszów /J/ - MTS Giżycko (J) 19 - 15

KPR ROKiS Radzymin - UKS Juvenia Rzeszów 27 - 15

UKS Juvenia Rzeszów - UKS Juvenia Rzeszów /J/ 7 - 12

KS Tajfun Harbułtowice - UKS Juvenia Rzeszów 14 - 17

MTS Giżycko (J) - KPR ROKiS Radzymin 11 - 12

UKS Juvenia Rzeszów - MTS Giżycko (J) 10 - 10 K

KPR ROKiS Radzymin - UKS Juvenia Rzeszów /J/ 14 - 6

UKS Juvenia Rzeszów /J/ - KS Tajfun Harbułtowice 18 - 6

MTS Giżycko (J) - KS Tajfun Harbułtowice 12 - 7

UKS Juvenia Rzeszów - KPR ROKiS Radzymin 10 - 13

UKS Juvenia Rzeszów - KS Tajfun Harbułtowice 18 - 12

MTS Giżycko (J) - UKS Juvenia Rzeszów /J/ 20 - 23

KPR ROKiS Radzymin - KS Tajfun Harbułtowice 19 - 19

Tabela Juniorów

1 UKS Juvenia Rzeszów 2 6 42 - 35

2 MTS Giżycko 2 0 35 - 42

Tabela Juniorów Młodszych

1 KPR ROKiS Radzymin 4 10 79 - 55

2 UKS Juvenia Rzeszów 4 6 60 - 66

3 KS Tajfun Harbułtowice 4 2 56 - 74

Wyróżnienia indywidualne

Najlepszy bramkarz

WILK Jakub KS Tajfun Harbułtowice

Najlepszy snajper

KOWALSKI Dominik KPR ROKiS Radzymin

Siódemka turnieju

1 ULAK Michał UKS Juvenia Rzeszów

2 NIEMIEC Wojciech UKS Juvenia Rzeszów

3 SAWCZUK Michał UKS Juvenia Rzeszów

4 LASKOWSKI Dominik KPR ROKiS Radzymin

5 KOWALSKI Dominik KPR ROKiS Radzymin

6 ZAMOJSKI Wiktor MTS Giżycko

7 PATYNA Szymon KS Tajfun Harbułtowice

68608456 2362050300724070 5924783960356814848 n

Młodzicy

UKS Diament Ostrołęka - UKS Juvenia Rzeszów 8 - 18

Kadra Podlasia - KPR Białystok 31 - 3

HC Równe /Ukraina/ - KS Tajfun Harbułtowice 8 - 11

KPR Białystok - UKS Diament Ostrołęka 9 - 20

UKS Juvenia Rzeszów - Kadra Podlasia 13 - 19

Kadra Podlasia - HC Równe /Ukraina/ 20 - 0

KS Tajfun Harbułtowice - UKS Diament Ostrołęka 15 - 9

UKS Juvenia Rzeszów - KPR Białystok 18 - 5

Kadra Podlasia - KS Tajfun Harbułtowice MOSiR 23 - 8

UKS Diament Ostrołęka - HC Równe /Ukraina/ MOSiR 14 - 3

KS Tajfun Harbułtowice - UKS Juvenia Rzeszów 9 - 16

HC Równe /Ukraina/ - KPR Białystok 10 – 16

UKS Diament Ostrołęka - Kadra Podlasia 7 - 21

UKS Juvenia Rzeszów - HC Równe /Ukraina/ COS OPO 20 - 6

KPR Białystok - KS Tajfun Harbułtowice COS OPO 11 – 13

Tabela fazy zasadniczej

1 Kadra Podlasia 5 15 114 - 31

2 UKS Juvenia Rzeszów 5 12 85 - 47

3 KS Tajfun Harbułtowice 5 9 56 - 67

4 UKS Diament Ostrołęka 5 6 58 - 66

5 KPR Białystok 5 3 44 - 92

6 HC Równe /Ukraina/ 5 0 27 - 81

Mecze o miejsca

o miejsce 5/6

KPR Białystok - HC Równe /Ukraina/ 18 – 4

o miejsce 3/4

KS Tajfun Harbułtowice - UKS Diament Ostrołęka 16 – 11

o miejsce 1/2

Kadra Podlasia - UKS Juvenia Rzeszów K 17 – 17

Ostateczna kolejność

1 Kadra Podlasia

2 UKS Juvenia Rzeszów

3 KS Tajfun Harbułtowice

4 UKS Diament Ostrołęka

5 KPR Białystok

6 HC Równe /Ukraina/

Wyróżnienia indywidualne

Najlepszy bramkarz

KUDZINOWSKI Jan Kadra Podlasia

Najlepszy snajper

MARTYNIUK Piotr Kadra Podlasia

Siódemka turnieju

1 WARCHOŁ Maciej UKS Juvenia Rzeszów

2 BALAWENDER Kacper UKS Juvenia Rzeszów

3 WIECZOREK Szymon KS Tajfun Harbułtowice

4 STACHURSKI Denis HC Równe /Ukraina/

5 KMIOTEK Marcin Kadra Podlasia

6 ZEMBRZYCKI Paweł Kadra Podlasia

7 KUDZINOWSKI Jan Kadra Podlasia

69075097 2362284187367348 4225657952750534656 n

Dzieci (chłopcy)

UKS TSR Orawa - UKS 50 Białystok 12 - 4

KS Tajfun Harbułtowice - UKS Diament Ostrołęka 0 - 19

UKS 50 Białystok - KS Tajfun Harbułtowice 3 - 7

UKS Diament Ostrołęka - UKS TSR Orawa 11 - 8

UKS TSR Orawa - KS Tajfun Harbułtowice 12 - 6

UKS 50 Białystok - UKS Diament Ostrołęka 1 - 18

UKS 50 Białystok - UKS TSR Orawa 6 - 10

UKS Diament Ostrołęka - KS Tajfun Harbułtowice 16 - 6

KS Tajfun Harbułtowice - UKS 50 Białystok 8 - 6

UKS TSR Orawa - UKS Diament Ostrołęka 5 - 11

KS Tajfun Harbułtowice - UKS TSR Orawa 8 - 15

UKS Diament Ostrołęka - UKS 50 Białystok 17 - 5

Ostateczna tabela

1 UKS Diament Ostrołęka 6 18 92 - 25

2 UKS TSR Orawa 6 12 62 - 46

3 KS Tajfun Harbułtowice 6 12 35 - 71

4 UKS 50 Białystok 6 0 25 - 72

Wyróżnienia indywidualne

Najlepszy bramkarz

BŁAŻEWSKI Adam UKS Diament Ostrołęka

Najlepszy snajper

BIENIEK Gabriel UKS Diament Ostrołęka

Siódemka turnieju

1 TKACZ Stanisław KS Tajfun Harbułtowice

2 WOŚ Sebastian UKS Diament Ostrołęka

3 ŻEBROWSKI Kacper UKS Diament Ostrołęka

4 JĘDRZEJEWSKI Rafał UKS Diament Ostrołęka

5 JUSZCZUK Miłosz UKS 50 Białystok

6 GALIK Miłosz UKS TSR Orawa

7 WÓJT Szymon UKS TSR Orawa

Fot. KPR Białystok i UKS Jaćwingowie Gołdap fcebook

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn