W II lidze mężczyzn – Szczypiorniak nadal na fali, a Jeziorak w blokach

W II lidze mężczyzn doskonały początek rozgrywek ma KS Szczypiorniak Olsztyn. Trzy mecze – trzy zwycięstwa. Przedsezonowe zapowiedzi zakładające rywalizacje podopiecznych Daniela Żółtaka w ścisłej czołówce nie były na wyrost. W sobotę (5 października) olsztynianie wysoko pokonali w Bydgoszczy AZS UKW 34:26 (15:12), dominując przez całe spotkanie. ITS Jeziorak Iława poniósł drugą porażke tym razem na wyjeździe z AZS UMK Toruń 25:29 (14:15)

AZS UKW Bydgoszcz – KS Szczypiorniak Olsztyn 26:34 (12:15)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Michał Bieluch i Paweł Krawczyński oraz Filip Mazurek-1, Jakub Jurewicz-2, Filip Mazurek-1, Robert Targoński-1, Jakub Kozłowski-11, Filip Lewalski-1, Maciej Retkiewicz-1, Dominik Lewandowski-6, Jakub Ostrówka-5, Mateusz Reszczyński-3, Maciej Milewski, Piotr Kopczyński.

Olsztynianie od początku dyktowali warunki. O ile w pierwszej części gospodarze starali się przeszkadzać gościom, jak tylko można, o tyle po przerwie tracili siły i wówczas olsztynianie punktowali ich bezlitośnie. Celował w tym Jakub Jurewicz, który zanotował niezły rekord – 11 bramek. Przełamał się Dominik Lewandowski, który sześciokrotnie trafił do siatki. W pewnym momencie przewaga Szczypiorniaka sięgała 12 bramek. Na razie nie ma więc powodów do narzekań.

AZS UMK Toruń - ITS Jeziorak Iława 29:25 (15:14)

ITS Jeziorak Iława: Marcin Prorok. Patryk Buluk-3, Krzysztof Szajkowski, Łukasz Kamiński-2, Jakub Jarząb-4, Grzegorz Baliński-5, Grzegorz Giżyński-3, Patryk Golon-1, Dominik Rogala, Jakub Minder, Marcin Zagrajek-6

Iławianie wystąpili wąskim składem i to miało swoje konsekwencje. Początek należał do gości, którzy prowadzili prawie przez całą pierwszą połowę. Dali się dogonić dopiero na finiszu. Po przerwie długi czas trwała zacięta walka bramka za bramkę. Jeszcze w w 56 minucie był remis 25:25, ale od tego momentu do siatki trafiali już tylko gospodarze. W decydujących momentach zabrakło przysłowiowej pary. Szkoda, bo to jeden ze słabszych rywali w II lidze.

AZS UMK Toruń - ITS Jeziorak Iława 29:25 / 15 - 14 /

UKS Hagard Strzałkowo - MKS Sambor Tczew 24:30 / 9 - 13 /

KU AZS UKW Bydgoszcz - KS Szczypiorniak Olsztyn 26:34 / 12 - 15 /

MKS Brodnica - MKS Grudziądz 25:30 / 15 - 13 /

NLO SMS ZPRP Kwidzyn - MKS Handball Czersk 24:23 / 9 - 12 /

1 MKS Grudziądz 3 9 102:66

2 KS Szczypiorniak Olsztyn 3 9 96:80

3 MKS Sambor Tczew 3 7 97:75