Wojewódzki Puchar dla Meblarzy – Elblążanie dyktowali warunki

Fot. ks meble wójcik facebook

W środę (9 października) w rozegranym w Ostródzie finałowym meczu Wojewódzkiego Pucharu Polski szczypiorniści KS Meble Wójcik pokonali Warmię Energa Olsztyn 31:23 (17:12). Konfrontacja I-ligowców zapowiadała duże emocje, tymczasem mecz był jednostronnym widowiskiem i toczył się pod dyktando elblążan, którzy faworytami w tym spotkaniu nie byli. Zagrali jednak bardzo solidnie, a lider I ligi znacznie poniżej oczekiwań.

KS Meble Wójcik Elbląg – Warmia Energa Olsztyn 31:23 (17:12)

KS Meble Wójcik: Jakub Dąbrowski, Sebastian Ram, Dominik Jaworski, Batłomiej Ławrynowicz-5, Piotr Budzich-1, Wojciech Kowszuk-1 Rafał Stępień-7, Kamil Karczewski-4, Adam Nowakowski-4, Kacper Sparzak-0, Cezary Bartnicki-0, Dominik Pałasz-2, Michał Sucharski-1, Maksymilian Chyła-4, Damian Nowak-2

Warmia Energa Olsztyn: Kacper Kłodziński, Jakub Pikura-1 oraz Dawid Mięsopust-1, Piotr Dzido-1, Marek Starzec-0, Tomasz Pasymowski-0, Bartosz Idzikowski-0, , Michał Sikorski-1, Mateusz Kosmala-4, Filip Wadowski-3, Wojciech Golks-1, Jakub Zemelka-1, Milosz Rupp-5, Pawel Deptuła-1, Marcin Malewski-3, Sebastian Koledziński-1

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli olsztynianie – Paweł Deptuła i było jedyne prowadzenie Warmii w tym spotkaniu. W 11 minucie było 6:6 i wówczas nastąpiła pierwsza seria bramek elblążan, która pozwoliła im odskoczyć na 10:6. Wprawdzie w 22 min. Warmia znów złapała kontakt (10:11), ale Meblarze na finiszu znów okazali się znacznie bardziej skuteczni. To zapewniło im pięciobramkową zaliczkę w połowie spotkania.

Wprawdzie po zmianie stron nastąpił lepszy okres gry olsztynian, którzy zbliżyli się do przeciwników w 39 min. na 18:19, ale był to ostatni zryw. Za chwilę po serii błędów i skutecznych akcji elblążan ci wypracowali sobie już taką przewagę, że mogli czuć się zdobywcami Wojewódzkiego Pucharu Polski. W 50 minucie było 27:19, co oczywiście przesądzało o pewnym zwycięstwie KS Meble Wójcik.

Wynik, a zwłaszcza rozmiary sukcesu elblążan, są niespodzianką i nie podważa tego fakt, że w składzie olsztynian zabrakło bramkarza Daniela Makowskiego i Szymona Hegiera i skutecznego ostatnio Macieja Fabianowicza. Elblążanie stanowili w środę zgrany team, oby również efektownie zaprezentowali się w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn