Grad bramek w Brodnicy, o jedną lepsi gospodarze – Szczypiorniak za determinację piątka, ale porażka jest porażką

W bardzo ciekawie zapowiadającym się spotkaniu II ligi piłkarzy ręcznych MKS Brodnica pokonał w czwartek (17 października) KS Szczypiorniak Olsztyn 37:36 (20:16). Bardzo zacięte spotkanie, w którym gospodarze wykorzystali do perfekcji swoje pięć minut. Uzyskali przewagę, która olsztynianie starali się zniwelować. Walczyli nieustępliwie. Doprowadzali kilkakrotnie do wyrównania, ale ostatnie słowo należało do bardziej doświadczonych rywali.

MKS Brodnica – KS Szczypiorniak Olsztyn 37:36 (20:16)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Klaudiusz Leszczyński, Michał Bieluch oraz Maciej Kozłowski-2, Mateusz Rydel-1, Robert Targoński-2, Filip Lewalski-1, Jakub Kozłowski-4, Konrad Domian-1, Przemysław Mosiewicz-8, Jakub Ostrówka-5, Mateusz Reszczyński-3, Radosław Dzieniszewski-9, Filip Mazurek, Marcin Retkiewicz, Kacper Walczak.

Mecz przyniósł ogromny ładunek emocji. Zawodnikom z Olsztyna bardzo zależało by zachować doskonałą passę, choć zdawali sobie sprawę, że stają przed najtrudniejszym zadaniem w bieżących rozgrywkach. MKS Brodnica ma w składzie kilku rutyniarzy, a to w spotkaniach na szczycie, oprócz własnej hali, poważmy atut. Pierwsze minuty były wyrównane, drużyny na przemian zdobywały bramki. Gospodarze wyczekali na stosowny moment, i „dopadli” olsztynian po 10 minutach. Zanotowali sześć trafień z rzędu. Rezultat 13:7 stawiał ich w korzystnej sytuacji, bo to Szczypiorniak musiał się spieszyć i odrabiać straty. Do przerwy olsztyniakom częściowo się to udało, ale wynik 16:20 też nie wróżył nic dobrego.

Po zmianie stron goście ruszyli z determinacją do ataku. Znacznie przyśpieszyli. Szeroki skład pozwalał na dynamiczną, szybka grę i przynosiło to efekty. Olsztynianie niwelowali straty, ale gdy dochodzili przeciwników nie potrafili pójść za ciosem. Tak jakby chcieli chwilę odetchnąć i znów zaatakować. Tymczasem w tych właśnie momentach doświadczeni brodniczanie ponownie odskakiwali na kilka bramek. Ostatni szturm o mało nie przyniósł powodzenia, zespołowi z Brodnicy udało się zachować minimalna różnicę.

Trudno być zadowolonym po porażce, ale trzeba przyznać, że olsztynianie zagrali bardzo ambitnie, walczyli do końca i za tę determinację należą się słowa uznania. Warto też wyciągać wnioski. W takich meczach nie można sobie pozwolić na dekoncentrację.

1 MKS Grudziądz 4 12 133:89

2 KS Szczypiorniak Olsztyn 5 12 168:139

3 MKS Brodnica 5 11 159:147

4 MKS Sambor Tczew 4 10 125:97

5 KPR Blejkan Gryfino 3 6 86:74

6 MKS Handball Czersk 4 3 99:107

7 AZS UMK Toruń 3 3 81:92

8 UKS Hagard Strzałkowo 4 3 109:128