Szokująca porażka Warmii Energa w Uranii – Beniaminek z weteranem Wolańskim ograł faworytów

Tego chyba się nikt nie spodziewał. Walczący o najwyższe cele piłkarze ręczni Warmii Energa przegrali w czwartek (14 listopada) w Uranii z beniaminkiem I ligi USAR-em Kwidzyn 26:28 (13:12), co oczywiście jest jedną z największych niespodzianek tegorocznych rozgrywek. Zgodnie z zapowiedzią bramki gości strzegł 50-letni Adam Wolański i był najlepszym zawodnikiem na boisku. To był mocny prztyczek w nos zadany olsztyńskim szczypiornistom i kibicom.

Warmia Energa Olsztyn – USAR Kwidzyn 26:28 (13:12)

Warmia Energa Olsztyn: Daniel Makowski, Jakub Pikura, Kacper Kłodziński oraz Dawid Mięsopust-2, Piotr Dzido-1, Marek Starzec, Maciej Fabianowicz-1, Mateusz Kopyciński-3, Michał Sikorski-2, Mateusz Kosmala-6, Filip Wadowski-2, Wojciech Golks-2, Jakub Zemelka-1, Miłosz Rupp-4, Paweł Deptuła, Marcin Malewski-2

Wynik jest bardzo bardzo przykrym zaskoczeniem i jest w kontrze do wysokich aspiracji Warmii Energa zapowiadanych przed sezonem. I nie jest to pierwsza wpadka. Pamiętamy porażkę w Sierpcu i lekkomyślną stratę punktu w ostatniej kolejce w Kościerzynie, gdzie podaliśmy rywalom rękę i doszło do konkursu rzutów karnych. Porażka z beniaminkiem z Kwidzyna i to na oczach własnym kibiców, to po prostu blamaż, który ciężko będzie wyprzeć z pamięci, a w wymiarze czysto sportowym to ogromna strata w walce o czołowe pozycje.

Spotkanie zaczęło się zupełnie dobrze. Po bramkach Mateusza Kosmali i Marcina Malewskiego olsztynianie objęli prowadzenie 2:0, a za chwilę było 4:1. Być może to uśpiło czujność gospodarzy, którzy po kwadransie przegrywali 5:7. Goście utrzymywali dystans i ugięli się przed Warmią dopiero w końcówce pierwszej polowy. Warmiacy w krótkim czasie zdobyli cztery bramki (Mateusz Kosmala -2, Mateusz Kopyciński i Filip Wadowski) nie tracąc żadnej i zeszli do szatni z minimalna przewagą.

Początek drugiej odsłony nie zapowiadał późniejszego dramatu Warmii. W 37 minucie gospodarze powiększyli dystans dystans do trzech trafień (16:13) i wydawało się, że kontrolują przebieg wydarzeń. Wystarczyła jednak chwila dekoncentracji i rywale zupełnie odwrócili losy meczu. W 43 minucie olsztynianie po raz ostatni prowadzili 17:16, a już w dwie minuty później przegrywali 17:20. Na nic zdały się wysiłki Warmii. Beniaminek uwierzył, że może tu sprawić sensację i konsekwentnie dążył do celu. Olsztynianie dwukrotnie złapali kontakt (22:23 i 25:26), ale riposta gości była nadzwyczaj skuteczna. Końcówkę Kwidzyn rozegrał mądrze i skutecznie, a murowani faworyci z opuszczonymi głowami schodzili do szatni.

1. MKS Nielba Wągrowiec 7 15 217:199

2. MKS Mazur Sierpc 6 15 153:135

3. OKPR Warmia Energa Olsztyn 7 14 196:178

4. Sokół PORCELANA LUBIANA Kościerzyna 6 12 148:143

5. SPR GKS Żukowo 6 11 203:192

6. SMS ZPRP Gdańsk 6 11 174:165

7. USAR KWIDZYN 7 9 187:209

8. KS Meble Wójcik Elbląg 7 8 203:198