W lidze juniorów młodszych – Bartoszyce obroniły przewagę

W czwartej serii spotkań ligi wojewódzkiej juniorów młodszych najciekawiej zapowiadał się mecz w Bartoszycach. I rzeczywiście. W spotkaniu MDK ze Szczypiorniakiem II emocji nie zabrakło. Sytuacja zmieniała się, ale ostatecznie nieznacznie wygrali gospodarze 22:21. W drugiej potyxczce bez niespodzianki. Lider – Szczypiorniak I wysoko pokonał w Iławie Jeziorak 41:12 i umocnił się na czele.

MDK Bartoszyce – KS Szczypiorniak II Olsztyn 22:21 (9:12)

MDK Bartoszyce : Korneliusz Lewon, Dominik Bartnicki-2, Bartłomiej Działa-4, Dawid Marciniak, Kacper Habiński-4. Filip Tokarz-3, Maciej Szewczyk, Jakub Lewandowski-7, Łukasz Jurewicz, Szymon Janowicz,Hubert Działa-1, Hubert Sokólski-1

KS Szczypiorniak II Olsztyn :Fabian Masłowski, Kacper Topa-2, Damian Materna, Dominik Ziejewski-3, Igor Kapuściński, Marcin Bajko, Jakub Góralski, Jan Janda-2, Szymon Konarzewski, Oliwier Ptak-3 , Adam Leśniak, Piotr Fabisiak-4, Mateusz Trawiński, Krystian Strączek-7

Pod koniec pierwszej części goście wypracowali sobie niewielką przewagę, ale ofensywa Bartoszyc po przerwie przyniosła efekty. W 46 minucie był remis 17:17, a w 56 minucie gospodarze prowadzili już 22:19. Szczypiorniak zaciekle atakował, zdobył dwie bramki, ale MDK ostatecznie obronił zwycięstwo.

ITS Jeziorak Iława – KS Szczypiorniak I Olsztyn 12:41 (9:22)

ITS Jeziorak Iława: Karol Adamek, Radosław Burliński, Konrad Baliński, Jakub Gurzyński-3, Patryk Nowakowski-1, Łukasz Jaworowski, Igor Rasztęborski, Kacper Augustyniak-2, Radosław Śliwiński, Mateusz Zakrzewski, Konrad Kruszyński-3, Mateusz Karasz-1, Gustaw Pietruszczak-2

KS Szczypiorniak I Olsztyn: Sebastian Kusiak, Maciej Warmiński-5, Jakub Bednarczyk-2, Eryk Kulas-5, Nikodem Mazurek-2, Patryk Zientarski-15, Rafał Dzieniszewski-9, Michał Mielewczyk-2

1. KS Szczypiorniak I Olsztyn 4 11 138:77

2. MDK Bartoszyce 4 10 128:80

3. KS Szczypiorniak II Olsztyn 4 6 115:87

4. MKS Truso Elbląg 4 3 105:130

5. ITS Jeziorak Iława 4 0 57:169