Porażka Startu w meczu za sześć – Zawalona końcówka

Pierwszy w nowym roku mecz superligi piłkarek ręcznych EKS Start Elbląg zakończył się niedzielną (5 stycznia) porażką we własnej hali z teamem Eurobud JKS Jarosław 28:33 (14:15). Było to bardzo istotne spotkanie sąsiadów w tabeli z jednakowa liczbą punktów. Takie konfrontacje określamy mianem potyczek za podwójną stawkę. Elblążanki nie zdały egzaminu, zupełnie „zawaliły” końcówkę, a prowadziły na kwadrans przed syrena różnicą czterech bramek.

EKS Start Elbląg - Eurobud JKS Jarosław 28:33 (14:15)

EKS Start Elbląg: Aleksandra Orowicz, Wioletta Pająk – Joanna Waga-2, Alicja Pękala-5, Katarzyna Cygan-1, Tatjana Trbović-2, Julia Szulc, Aljona Shupyk-12, Aleksandra Dronzikowska-3, Paulina Stapurewicz, Hanna Yashchuk, Milica Rancić-3.

W pierwszej części spotkanie było bardzo wyrównane , a wynik oscylował wokół remisu. Elblążanki pierwszą bramkę zdobyły dopiero w 6 minucie wyrównując na 1:1. Potem na prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga drużyna. W efekcie do przerwy minimalną przewagę zachował zespół gości.

Po zmianie stron Start przejął inicjatywę. Szczególnie dobry okres gry nastąpił między 38 a 46 minutę, kiedy gospodynie odskoczyły na 25:21 (głównie za sprawa świetnie dysponowanej Aljony Shupyk) i wydawało się, że zainkasują komplet punktów. Niestety, w ostatnich minutach to rywalki opanowały sytuację. Szybko doprowadziły do równowagi, a w ostatnich minutach wręcz zdeklasowały zespół z Elbląga kończąc spotkanie na plus pięć.

MKS Perła Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 22:13 (9:5)

EKS Start Elbląg - Eurobud JKS Jaroslaw 28:33 (14:15)

KPR Ruch Chorzów – KPR Gminy Kobierzyce 23:26 (12:14)

Młyny Stoisław Koszalin - Metraco Zagłębie Lubin 32:32 (12:15 ) karne 2:4

1. MKS Perła Lublin 11 33 320:237

2. Metraco Zagłębie Lubin 11 23 302:254

3. KPR Gminy Kobierzyce 11 21 268:261

4. EUROBUD JKS Jarosław 11 19 306:301