Start Elbląg nadal w dołku – Co się dzieje, czyżby brakowało sił?

Piłkarki ręczne Startu Elbląg znów na minusie. Przegrały w sobotę (11 stycznia) na wyjeździe z KPR Gmina Kobierzyce 24:30 (14:12). Wprawdzie rywalki są wyżej notowane w tabeli, ale była szansa by złapać kontakt ze ścisłą czołówka, tym bardziej, że mecz układał się po naszej myśli. Do przerwy prowadziliśmy 14:12, ale w drugiej połowie wszystko się zmieniło. To kolejna potyczka, w której elblążanki słabo graja po przerwie. Czyżby brak sił?

KPR Gminy Kobierzyce – EKS Start Elbląg 30:24 (12:14)

EKS Start Elbląg: Aleksandra Orowicz, Wioletta Pająk – Alicja Pękala-2, Katarzyna Cygan. Tatjana Trbović-2, Julia Szulc, Aljona Shupyk-9, Aleksandra Dronzikowska-3, Paulina Stapurewicz-1, Hanna Yashchuk-6, Milica Rancić-1

Pierwsza część była bardzo wyrównana. W ostatniej minutach elblążanki zagrały skutecznie i osiągnęły nieznaczna przewagę. Po przerwie trwała walka o przejecie inicjatywy. Osłabiona drużyna z Elbląga ugięła się pod naporem Kobierzyc i w efekcie straciła prowadzenie. Sporo było błędów technicznych, brakowało też przysłowiowego łutu szczęścia (słupek, poprzeczka). Próba dogonienia rywalek nie powidła się, przeciwnie, Kobierzyce wykorzystując pomyłki Startu zwiększyły dystans i w końcówce były już bezpieczne.

KPR Gminy Kobierzyce - EKS Start Elbląg 30:24

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Piłka Ręczna Koszalin 16:27

Metraco Zagłębie Lubin - KPR Ruch Chorzów 30:29

Eurobud JKS Jarosław - MKS Perła Lublin 29:29 karne 2:3