EKS Start nie przerwał złej passy – Emocje dopiero w końcówce

Piłkarki ręczne EKS Start Elbląg nadal nie mogą przełamać złej passy w rozgrywkach superligi. W sobotę (18 stycznia) przegrały na własnym boisku z Metraco Zagłębiem Lubin 21:22 (10:13). Wprawdzie rywal był wymagający (wicelider i wielokrotny medalista Mistrzostw Polski), ale w każdym meczu trzeba grać o zwycięstwo, bo punkty uciekają. Elblążanki walczyły do końca i były blisko remisu, a to zawsze jedno lub dwa oczka

EKS Start Elbląg – Metraco Zagłębie Lubin 21:22 (10:13)

EKS Start Elbląg: Orowicz, Pająk – Cygan-3, Kaczmarek-2, Trbović-7, Szulc, Shupyk-4, Dronzikowska-3, Stapurewicz, Yashchuk, Rancic-1, Pękała-1

Zespół Zagłębia odniósł zasłużone zwycięstwo. Prowadził przez całe spotkanie, ale chwila dekoncentracji faworytek w końcówce mogła je drogo kosztować. Elblążanki cały czas przegrywały różnicą 2-3 bramek, w ostatnich minutach grały w przewadze i zdobyły kontaktowa bramkę. Na więcej nie starczyło czasu.

Lubinianki lepiej rozpoczęły to spotkanie. Objęły prowadzenie 3:0, a Start zdobył pierwszą bramkę (Cygan) dopiero w 6 minucie. Zagłębie kontrolowało grę, powiększało dystans. W 27 minucie było już 12:7. Tuż przed przerwą elblążanki wykorzystały grę w przewadze i zmniejszyły różnicę do trzech trafień. Po zmianie stron rywalki trzymały rękę na pulsie i nic nie zapowiadało dramatycznej końcówki. Ale w grze tak szybkiej jak piłka ręczna wszystko jest możliwe. Jeszcze w 58 minucie po celnym rzucie z karnego Kingi Grzyb (wiele sezonów grała w Starcie) drużyna gości prowadziła 22:19. Dwie bramki Katarzyny Cygan rozbudziły nadzieje, ale lubinianki z trudem wprawdzie, ale obroniły zwycięstwo.

EKS Start Elbląg - Metraco Zagłębie Lubin 21:22

Eurobud JKS Jarosław - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:32

MKS Perła Lublin - KPR Gminy Kobierzyce 25:24

KPR Ruch Chorzów - Piłka Ręczna Koszalin 21:26

1 MKS Perła Lublin 13 38 374:290

2 Metraco Zagłębie Lubin 13 29 354:304

3 KPR Gminy Kobierzyce 13 24 322:310

4 Eurobud JKS Jarosław 13 20 361:362