1/8 Finału MP Juniorów Łódź 2020 – KS Szczypiorniak nie sprawił sensacji i...odpadł

W weekend (14/16 lutego) piłkarze ręczni KS Szczypiorniak grali w Łodzi w turnieju 1/8 Finału Mistrzostw Polski. GospodarzembyłaUKS Anilana zespół, który zajął 4 miejsce w szkolnych mistrzostwach świata (2018). Olsztyniakom nie udało sie awansować, zajęli w turnieju 3 miejsce. W premierze pokonali MKS Poznan 30:26 (12:15), w sobotę przegrali z Energą Wybrzeże Gdańsk 28:31 (15:17), a w niedzielę z Anilaną Łódź 32:37 (12:20).

Terminarz i wyniki

Piątek (14 lutego)

KS Szczypiorniak Olsztyn – MKS Poznań 30:26 (12:15)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Ałaj, Michał Bieluch, Przemysław Mosiewicz-8, Jakub Bienenda-4, Jakub Brzeziński-4, Jakub Jurewicz-3, Robert Targoński-3, Igor Graczyk-2, Jakub Ostrówka-2, Mateusz Reszczyński-2, Jakub Kozłowski-2, Kacper Walczak-1, Piotr Kopczyński, Konrad Domian, Filip Lewalski, Maciej Retkiewicz

Olsztynianie rozpoczęli mecz fatalnie. Być może zlekceważyli rywala, ale faktem jest, że na skutek braku koncentracji popełniali szkolne błędy i przegrywali w pewnym momencie różnicą siedmiu bramek. Straty udało się częściowo zredukować do przerwy, ale sytuacja nadal była trudna. Po zmianie stron Szczypiorniak zagrał już w swoim stylu i z nawiązka odrobił dystans. Do 50 minuty trwała walka, potem olsztynianie osiągnęli przewagę i w końcówce nie mieli problemów. Ale przebieg spotkania dal wiele do myślenia i mamy nadzieję, że zawodnicy wyciągną z tego wnioski. W sobotę graja o godz, 12 bodaj najważniejszy mecz w turnieju i tutaj nie można sobie pozwolić na chwile słabości. Wracając do piątkowej potyczki na wyróżnienie zasłużył bardzo skuteczny Przemysław Mosiewicz.

UKS Anilana Łódź – SPR Energa Wybrzeże III Gdańsk 35:28 (20:12)

Sobota (15 lutego)

SPR Energa Wybrzeże III Gdańsk - KS Szczypiorniak Olsztyn 31:28 (17:15)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Ałaj, Michał Bieluch, Przemysław Mosiewicz-2, Jakub Bienenda-1, Jakub Brzeziński-6, Jakub Jurewicz-3, Robert Targoński-6, Igor Graczyk-2, Jakub Ostrówka-2, Mateusz Reszczyński-2, Jakub Kozłowski-4, Kacper Walczak, Michał Safiejko, Konrad Domian, Filip Lewalski, Maciej Retkiewicz

Przed turniejem ten mecz uważano za kluczowy. I rzeczywiście zawodnicy obu stron wykazali ogrom zaangażowania. Było czasami nerwowo, ale wymusiła to stawka – awans do czołowej ósemki w kraju. W pierwszej części żadna ze stron nie mogła odskoczyć na większą liczbę bramek. Olsztynianie też prowadzili, ale w końcówce skuteczniejsi okazali się rywale. Po przerwie scenariusz był podobny. Częściej na minimalnym plusie byli zawodnicy Wybrzeża, ale rozstrzygała końcówka. Niestety tu szanse olsztynian zostały poważnie ograniczone. Jak twierdzi trener Konstanty Targoński sędziowie wysłali na dwie minuty olsztynianina, choć faulu nie było, dali się nabrać na aktorskie zdolności gdańszczanina. Z kolei nie zareagowali na wyraźne przewinienia naszych przeciwników. Nic na to nie poradzimy. Szanse na awans zmalały. Żeby zdobyć przepustkę musimy wygrać z Anilaną, choćby jedną bramką. I będziemy walczyć do końca – dodał trener Targoński.

UKS Anilana Łódź - MKS Poznań 37:19 (22:6)

Niedziela (16 lutego)

MKS Poznań - SPR Energa Wybrzeże III Gdańsk 25:39 (13:20)

UKS Anilana Łódź - KS Szczypiorniak Olsztyn 37:32 (20:12)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Ałaj, Michał Bieluch, Przemysław Mosiewicz, Jakub Bienenda-2, Jakub Brzeziński-4, Jakub Jurewicz-3, Robert Targoński-6, Igor Graczyk-5, Jakub Ostrówka, Mateusz Reszczyński-4, Jakub Kozłowski-6, Kacper Walczak, Piotr Kopczyński, Michał Safiejko-1, Konrad Domian-2, Filip Lewalski

Sensacji nie było. Wprawdzie olsztynianie wyszli na boisko bojowo nastawieni, ale wyrównana walka trwała do 7 minuty (5:5). Wtedy nastąpił decydujący okres gry, kiedy gospodarze odskoczyli na 11:6 (14 minuta) i było właściwie po meczu. Łodzianie zwiększali przewagę. Sięgała ona nawet dziesięciu trafień. W samej końcówce udało się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki i ten wynik wygląda w miarę przyzwoicie. O losach awansu zadecydowała sobotnie potyczka z Wybrzeżem, gdzie przebieg ostatnich minut wywołał wiele kontrowersji, ale to nie zmienia faktu, że Szczypiorniak znalazł się za burtą MP Juniorów.