O tym marzyliśmy, w Żukowie cała pula dla Warmii Energa – Mistrzowska końcówka

W jednym z najważniejszym meczów rewanżowej rundy rozgrywek I ligi piłkarze ręczni Warmii Energa pokonali w sobotę (22 lutego) na wyjeździe SPR GKS Żukowo 28:26 (16:12). To zwycięstwo może okazać się bezcenne w rywalizacji i pierwsze miejsce w grupie, bowiem rywal należy do najbardziej wymagających, a jest szczególnie groźny przed własna publicznością. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało, olsztynianie zaimponowali w końcówce meczu.

SPR GKS Żukow0 – Warmia Energa Olsztyn 26:28 (12:16)

Warmia Energa Olsztyn: Daniel Makowski, Jakub Pikura, Kacper Kłodziński, Dawid Mięsopust-7, Piotr Dzido-3, Tomasz Pasymowski-1,Mateusz Kopyciński-6, Michał Sikorski-1, Mateusz Kosmala-3, Wojciech Golks-2,Jakub Zemełka, Jakub Rupp, Paweł Deptuła-3, Marcin Malewski-2

Drużyna Żukowa korzysta ze współpracy z Wybrzeżem Gdańsk i stanowi bezpośrednie zaplecze zespołu superligi. Zawodnicy chcą się pokazać z jak najlepszej strony by w niedalekiej przyszłości zadebiutować w elicie. Warmia ostatnie treningi poświęciła na przygotowanie taktyki na sobotni mecz, bowiem rywal preferuje specyficzna obronę, czym często zaskakuje przeciwników.

Goście od pierwszych minut byli skoncentrowani. Po wyrównanym początku przejęli inicjatywę. Po kwadransie olsztynianie prowadzili 11:6 i wszystko układało się znakomicie. W tym momencie nastąpił wyraźny kryzys. Wykorzystali to szczypiorniści z Żukowa, którzy w 25 minucie wyrównali straty (12:12). Na szczęście końcówka tej części należała znów do gości, którzy odbudowali poprzednia przewagę.

Ale wiadomo było, że rywale broni nie złożą. I rzeczywiście po zmianie stron ruszyli do ataku, W 45 minucie prowadzili 21:19 i od tego momentu rozgorzała walka na całego. Notowaliśmy kolejne remisy w 48 min. 22:22, w 54 min. 24:24. Na cztery minuty przed syreną było 26:25 dla Żukowa, ale finisz Warmii okazał się skuteczny. Trzy kolejne bramki zdobyte przed Mateusza Kopycińskiego, Marcina Malewskiego i Pawła Deptuły zapewniły nam bezcenne zwycięstwo.

Drużyna wykazała dużą dojrzałość i odporność zachowując zimna krew do samego końca spotkania.

MKS Nielba Wągrowiec - Gwardia Koszalin 34 : 26 ( 14 : 15 )

Sokół PORCELANA LUBIANA Kościerzyna - CKS Jurand Ciechanów 32 : 25 ( 16 : 10 )

KS Meble Wójcik Elbląg - Tytani Wejherowo 27 : 30 ( 12 : 13 )

SPR GKS Żukowo - OKPR Warmia Energa Olsztyn 26 : 28 ( 12 : 16 )

SMS ZPRP Gdańsk - USAR KWIDZYN 22 : 27 ( 11 : 15 )

1. OKPR Warmia Energa Olsztyn 14 30 385:347

2. MKS Nielba Wągrowiec 13 28 403:372

3. USAR KWIDZYN 13 25 369:370