VI Sylwestrowy Turniej Dzieci i Młodzieży Szczytno 2016 – Na liście zwycięzców: Polonia Lidzbark Warmiński, GKS Wikielec i SKS Szczytno

W dniach 27-29 grudnia w hali widowiskowo-sportowej im. H. Wagnera odbył się VI Sylwestrowy Turniej Piłki Nożnej. Przez trzy dni przez miejscowa halę przewinęło się wielu młodych futbolistów z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy grali w trzech grupach wiekowych. Organizatorami imprezy byli: SKS Szczytno, Miasto Szczytno oraz MOS Szczytno. Sponsorem nagród rzeczowych turnieju było Miasto Szczytno

I dzień rocznik 2003

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2003. Na starcie zameldowały się drużyny: DKS Dobre Miasto, GKS Szczytno, Omulew Wielbark, Polonia Lidzbark Warmiński, SP Olsztynek, Piłkarskie Talenty Ełk oraz dwie drużyny gospodarzy - SKS-u Szczytno. Po 7 godzinach zmagań w finale zmierzyły się drużyny Polonii oraz GKS-u Szczytno. Lepsi okazali się młodzi piłkarze z Lidzbarka, którzy pokonali drużynę z powiatu Szczytno 7:0. Królem strzelców turnieju został Zajk Mateusz – Piłkarskie Talenty Ełk, za najlepszego bramkarza uznano Szymonowicza Ariela – DKS Dobre Miasto. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Zakrzewski Bartłomiej – Polonia Lidzbark Warmiński.

Polonia Lidzbark W - SP Olsztynek 4:0

1 DKS Dobre Miasto 3 9 6:0

Końcowa klasyfikacja oraz najlepsi zawodnicy w poszczególnych drużynach:

1 Polonia Lidzbark Warmiński (Zakrzewski Bartłomiej)

2 GKS Szczytno (Skiba Radosław)

3 Piłkarskie Talenty Ełk (Iwanowski Maciej)

4 DKS Dobre Miasto(Żurawski Mateusz)

5 SKS I Szczytno (Tański Bartosz)

6 SP Olsztynek (Okoniewski Kacper)

7 Omulew Wielbark (Boguski Jakub)

8 SKS II Szczytno (Zaborowski Michał)

Skład Poloni Lidzbark Warmiński: Szostak Konrad, Bielun Kamil, Żuk Oskar, Zakrzewski Bartłomiej, Kosacz Piotr, Kamieniecki Mateusz, Lipkiewicz Bartosz, Borucki Michał, Głuszkiewicz Jerzy, Markowski Mateusz.

15780631 926877627449743 2647383405715900458 n

II dzień rocznik 2005

W drugim dniu zmagań można było obejrzeć w akcji zawodników z rocznika 2005. Oprócz dwóch drużyn SKS-u Szczytno udział wzięły drużyny: Polonii Lidzbark Warmiński, DKS-u Dobre Miasto, GKS-u Wikielec, GKS-u Szczytno, Stomilu Olsztyn oraz kadry Ciechanowsko- Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Do największej niespodzianki doszło w półfinale, w którym to DKS Dobre Miasto pokonał po serii rzutów karnych faworyta turnieju - ekipę C-O OZPN. W finale DKS musiał już uznać wyższość zawodników z Wikielca (2:4) i puchar za pierwsze miejsce powędrował do miejscowości pod Iławą. Królem strzelców turnieju został Głowiński Mateusz – GKS Wikielec, za najlepszego bramkarza turnieju uznano Miecznika Kajetana – DKS Dobre Miasto, zaś puchar za najlepszego zawodnika turnieju powędrował do Morawskiego Szymona – CO-OZPN.

1 GKS Wikielec 3 9 12:8

2 DKS Dobre Miasto 3 6 8:5

1 GKS Wikielec (Wlazło Kacper)

2 DKS Dobre Miasto (Michalski Kacper)

3 CO-OZPN (Ausfeld Kamil)

4 Polonia Lidzbark Warmiński (Krzywda Wiktor)

5 SKS I Szczytno (Medźwiecki Aleksander)

6 GKS Szczytno (Sosnowska Kinga)

7 SKS II Szczytno (Chiliński Maciej)

8 OKS Stomil Olsztyn (Miękus Michał)

Skład GKS Wikielec: Czapliński Adrian, Głowiński Mateusz, Kijewski Kacper, Kopeć Maciej, Kowalski Dawid, Radziński Maksymilian, Zaborowski Adam, Sawicki Wiktor, Wlazło Kacper.

III dzień rocznik 2000

Ostatniego dnia zmagań przystąpili juniorzy (2000). Na placu boju zameldowały się cztery drużyny - SKS I i II Szczytno, GKS Szczytno oraz Omulew Wielbark. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Zwycięzcą turnieju z kompletem zwycięstw okazała się ekipa SKS I Szczytno. Puchar za drugie miejsce pojechał do Wielbarka. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy GKS-u Szczytno. Królem strzelców z 14 bramkami został Szymon Chrzanowski (SKS I Szczytno), najlepszym bramkarzem został Wojciech Wardęcki (SKS I

Szczytno), a najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Maksymiliana Ambroziaka z Omulwii Wielbark.

SKS I Szczytno – GKS Szczytno 5:1