W turnieju 7-latków w Giżycku nie było przegranych - Natchnione Wydminy

Fot.Krystian Zań, Matek Ostrowski, Polsat Sport

W hali sportowej MOSiR w Giżycku spotkało się w sobotę (4 marca) osiem zespołów siedmiolatków, którzy w przyszłości marzą o prawdziwej karierze piłkarskiej Oprócz gospodarzy wystąpili młodzi sportowcy z: Olecka, Ełku, Mrągowa, Korsz i Wydmin. Organizatorzy i rodzice, związani ze szkółką piłkarską GOL, zapewnili świetne warunki do rozgrywania spotkań oraz swobody gry młodych adeptów futbolu.

Nie prowadzono klasyfikacji końcowej i wszystkich obdarowano nagrodami, nie mniej kibice mogli z przyjemnością obejrzeć popisy małych futbolistów. Wyróżniającym się zespołem byli chłopcy z Wydmin, a szczególnie Filip Dziki, który popisywał się zarówno kreatywnością jak i skutecznością Młodzi piłkarze z Wydmin grający w składzie: Filip Dziki, Oskar Zań, Oskar Świątkowski, Szymon Nisgorski i Wiktor Warchoł rozegrali łącznie siedem spotkań. Zdobyli w nich 13 punktów, a wspomniany Filip13 razy trafił do siatki rywali.

Natchnieniem dla młodych sportowców, jak pisze do nas opiekun zespołu Marek Ostrowski , był z pewnością zeszłotygodniowy półfinał Pucharu Polski w seniorskiej piłce nożnej. Jedną z par tworzą Wigry Suwałki i Arka Gdynia. Rozgrywany w Suwałkach (28.02.2017) pierwszy z meczów półfinałowych, zawodnicy z Wydmin mogli oglądać na żywo dzięki uprzejmości Akademii Wigry Suwałki i Polsat Sport, który nie omieszkał wskazać na trybunach suwalskiego stadionu przyszłych gwiazd polskiego futbolu pochodzących z Wydmin.

Wyróżnieni w turnieju w Giżycku

Dickti Tomasz - MUKS GOL 1 GIŻYCKO

Dąbrowski Dominik - MUKS GOL 2 GIŻYCKO

Furman Filip - AP TALENTY EŁK

Modrakowski Maciek - CZARNI OLECKO

Zań Oskar - LUKS SPORT Z KULTURĄ WYDMINY

Kropiewnicki Jakub - POMARAŃCZE KORSZE

Stolarczyk Olek - MINI SOCCER MRĄGOWO

Matuć Franekk - AP MAZURIA GIŻYCKO

Zawodnik turnieju: Szymon Moczyński -POMARAŃCZE KORSZE.

BramkarzTurnieju : Alek Fereniec -MINI SOCCER MRĄGOWO.

Król strzelców : Filip Dziki /LUKS WYDMINY

Składy

Gol (I i II)Giżycko

Oliwia Zagórska, Olek Pęcherzowski, Igor Kordalewski, Tymek Gosk, Dickti Norbert, Dickti Tomek, Dzienis Julek, Zbiejczuk Kacper, Werkowski Dawid, Pieloch Szymon, Żukowski Maciek, Kurzynowski Wojtek, Minikowicz Kuba, Taranowski Jaś, Studniak Bartek, Staszkiewicz Czarek, Kajrys Bruno,Łapiński Oktawian, Dąbrowski Dominik oraz Szumarski Nikodem.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn