Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w „halówce” – Gimnazja i Podstawówki już po eliminacjach

Fot. lzs lubawa

Piłka nożna w hali stała się od kilku lat jedną z najpopularniejszych dyscyplin w mniejszych środowiskach, stąd Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS organizuje mistrzostwa w różnych grupach wiekowych. Uczniowie gimnazjum i podstawówek rozpoczęli już rundy eliminacyjne i d razu emocji nie brakowało. Dwa turnieje rozegrano w Gminie Lubawa.

Lubawa (gimnazja)

W środę 15 marca ) w Hali Gimnazjum w Lubawie, ul. Świętej Barbary 45 odbyła się runda eliminacyjna Mistrzostw Województwa WMZ LZS w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych 2017. W zawodach udział wzięło pięć drużyn – Lubawa, Prątnica, Susz, Ostróda oraz Franciszkowo (nie dotarł zespół z Gietrzwałdu). Organizatorem turnieju było Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie.

Wyniki:

Lubawa – Susz 4:0 (2:0)

Franciszkowo – Ostróda 3:1 (2:0)

Prątnica – Lubawa 1:2 (1:1)

Susz – Franciszkowo 2:0 (1:0)

Ostróda – Prątnica 2:0 (1:0)

Lubawa – Franciszkowo 4:1 (3:0)

Susz – Ostróda 0:1 (0:1)

Prątnica – Franciszkowo 7:0 (3:0)

Lubawa – Ostróda 3:2 (2:2)

Susz – Prątnica 0:3 (0:0)

Tabela

1 Gimnazjum Lubawa 12 pkt. 13:4

2 Gimnazjum Ostróda 6 pkt. 6:6

3 Gimnazjum Prątnica 6 pkt. 11:4

4 Gimnazjum Susz 3 pkt. 2:8

5 Gimnazjum Franciszkowo 3 pkt. 4:14

o miejscach II-III oraz IV-V zadecydowały wyniki bezpośrednich spotkań

Dekoracji i podsumowania zawodów dokonali: Tomasz EWERTOWSKI – Wójt Gminy Lubawa, Marek BORKOWSKI – dyrektor Gimnazjum w Lubawie oraz Benedykt CZARNECKI – Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie, którzy wręczyli wszystkim zespołom pamiątkowe puchary, dyplomy i kalendarze, zawodnikom z drużyn miejsc I – III medale.

Zespoły Gimnazjum Lubawa oraz Gimnazjum Ostróda awansowały do półfinału wojewódzkiego.

Skład Gimnazjum Prątnica: Konrad WEINAR, Szymon ZELMAŃSKI, Bartosz BILICKI, Michał MĘŻYDŁO, Hubert TURULSKI, Cezary CHORZELEWSKI, Rafał DEMBOWSKI, Maksymilian ZAKRZEWSKI, Marcin FRANKIEWICZ, Grzegorz OKUNIEWSKI. Opiekun Dariusz LIBERACKI.

Skład Gimnazjum Lubawa: Adrian KOWALSKI, Radosław GAJEWSKI, Martyn MICHALAK, Marcel KIJEWSKI, Dominik SOSNOWSKI, Jakub GDULA, Kacper SENDLEWSKI, Tobiasz KŁOSOWSKI, Szymon SZYMAŃSKI, Dominik ROGOŻYŃSKI. Opiekunowie Jerzy SENDLEWSKI, Paweł SZEFLER.

Organizator zawodów serdecznie dziękuje dyrekcji oraz nauczycielom wychowania fizycznego Gimnazjum w Lubawie za udostępnienie hali oraz pomoc przy organizacji imprezy.

Rożental (podstawówki)

W czwartek (16 marca) w Hali Sportowej w Rożentalu odbyła się I runda eliminacyjna Mistrzostw Województwa WMZ LZS Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej 2017. W zawodach udział wzięło pięć zespołów – SP Grabowo-Wałdyki (Gmina Lubawa), SP Lubawa (Miasto Lubawa), SP Gierzwałd (Gmina Grunwald), SP Rudzienice (Gmina Iława), SP Samborowo (Gmina Ostróda). Organizatorem zawodów było Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie.

Wyniki:

SP Gierzwałd – SP Lubawa 1:5 (1:3)

SP Rudzienice – SP Grabowo-Wałdyki 0:2 (0:0)

SP Samborowo – SP Gierzwałd 1:2 (0:2)

SP Lubawa – SP Rudzienice 1:1 (0:1)

SP Grabowo-Wałdyki – SP Samborowo 5:3 (3:2)

SP Gierzwałd – SP Rudzienice 3:3 (1:2)

SP Lubawa – SP Grabowo-Wałdyki 2:0 (0:0)

SP Samborowo – SP Rudzienice 4:1 (1:1)

SP Gierzwałd – SP Grabowo-Wałdyki 2:2 (1:1)

SP Lubawa – SP Samborowo 3:4 (0:1)

Tabela:

1 SP Lubawa 7 pkt. 11:6

2 SP Grabowo-Wałdyki 7 pkt. 9:7

3 SP Samborowo 6 pkt. 12:11

4 SP Gierzwałd 5 pkt. 8:11

5 SP Rudzienice 2 pkt. 5:10

Podsumowania turnieju dokonał Benedykt CZARNECKI – Przewodniczący GZ LZS w Lubawie, który pogratulował wszystkim zawodnikom oraz wręczył kapitanom drużyn pamiątkowe puchary oraz dyplomy, zawodnikom zespołów z miejsc I – III dodatkowo medale. Zespoły SP Lubawa oraz SP Grabowo-Wałdyki awansowały do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się w środę 22 marca 2017 w Hali Sportowej w Rożentalu. Oprócz wspomnianych wcześniej drużyn w półfinale zagrają – SP Nidzica, SP Dąbrówno, SP Świątki oraz SP Morąg.

Skład SP Lubawa – Patryk LEWANDOWSKI, Oskar DMOCHEWICZ, Szymon LICZNERSKI, Jakub BRZEZIŃSKI, Daniel JUNKIER, Michał RYKACZEWSKI, Jakub OLEJNICZAK. Opiekunowie Witold FAFIŃSKI, Marcin LICZNERSKI

Skład SP Grabowo-Wałdyki – Kacper ALEKSANDROWICZ, Jakub BANACH, Paweł ZABŁOTNY, Kacper KAMIŃSKI, Wiktor KAMIŃSKI, Krystian ZALEWSKI, Jakub KOŁECKI, Piotr KRUŻEWSKI, Paweł FAFIŃSKI. Opiekun Robert DMOCHEWICZ

Impreza została sfinansowana ze środków Gminy Lubawa.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn