Lider z Białegostoku lepszy w meczu na szczycie - Constract trzymał się do 30 minuty

W meczu na szczycie I ligi futsalu (grupa północna) MOKS Słoneczny Stok pokonał Constract Lubawa 5:2 (1:1) i umocnił się na pozycji lidera rozgrywek. Lubawianie są na drugiej pozycji, ale mocno naciskają akademicy z Warszawy, W stolicy Podlasia goście trzymali się do 30 minuty Do tego momentu utrzymywał się remis 2:2.. W końcówce nie zdołali odeprzeć ataków rywali

MOKS Słoneczny Stok – Constract Lubawa 5:2 (1:1)

0:1 – Dawid Mederski (6), 1:1 – Mateusz Lisowski (13), 2:1 – Marcin Firańcvzyk (23), 2:2 – Mateusz sadowski (25), 3:2 – Marcin Firańczyk (30), 4:2 – Patryk Hryckiewicz (33), 5:2 – Mateusz Lisowski (37)

KS Constract Lubawa: Zelma (Kamiński) – Karbowski, Grubalski, Ossowski, Jarzembowski – Kawka, Zaborski, Diemishev, Mederski, Buczkowski, Sadowski.

W 18 kolejce spotkań pierwszej ligi KS CONSTRACT udał się do Białegostoku by zmierzyć się tam z obecnym liderem rozgrywek MOKS Słoneczny Stok. Spotkanie dwóch drużyn na szczycie niosło za sobą wiele smaczków, największy jednak wiązał się z ewentualnym zwycięstwem lubawian , bo to oznaczało skok na fotel lidera. Białostocczanie mają wprawdzie jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania nie zmienia to jednak faktu, że zwycięstwo pokrzyżowałoby plany ubiegłorocznemu wicemistrzowi. Poprzednia kolejka również dawała sporo do myślenia, gdyż MOKS niespodziewanie uległ zespołowi z Obornik, a Constract dosyć pewnie pokonał Credo Piła

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20 i wszystko wskazywało na to, że to będzie bardzo emocjonujący wieczór w stolicy Podlasia. Mecz od początku stał na bardzo wysokim poziomie. Szybkie tempo i odważna gra mogły się podobać. Drużyna Słonecznych od początku narzuciła swój styl gry. Wysoki pressing z wykorzystaniem bramkarza sprawiały, że goście nie mogli prowadzić swojej gry. Mimo ataków gospodarzy pierwszą bramkę zdobył Constract. Dobrze wykonany stały fragment gry dał bramkę Dawida Mederskiego.

Mecz się wyrównał i obie drużyny stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji, tym razem lepszą skutecznością wykazali się zawodnicy Adriana Citki i to jego zespół strzelił na 1:1. W końcówce pierwszej połowy obie drużyny mogły wyjść na prowadzenie jednak w obu przypadkach piłka trafiała w słupek.

W drugiej połowie gospodarze szybko po 3 minutach zdobyli bramkę (Firańczyk). Szybką ripostą w postaci pięknej bramki popisał się Mateusz Sadowski i było 2:2. Kolejny remis dowodził zaciętości tego spotkania. Nikt nie odpuszczał, nie brakowało wślizgów i ostrych starć. W konsekwencji rosła liczba przewinień po obu stronach.

Punktem przełomowym okazała się 31 minuta i sytuacja tak kuriozalna, że trudno znaleźć podobną w całej historii 4 letnich zmagań Constractu na pierwszoligowych parkietach. Niestety po raz kolejny w głównej roli wystąpiła dwójka arbitrów. Ich niezdecydowanie, bądź też nie dogadanie, mimo używanych zestawów słuchawkowych, doskonale wykorzystali gospodarze. Po jednej z akcji pod bramką Constractu jeden sędzia wskazał na rzut rożny, drugi natomiast aut bramkowy. Zawodnicy i trenerzy zasugerowali się decyzją o aucie i zaczęli robić zmiany. W tym czasie gospodarze rozegrali korner i zdobyli bramkę. Dlaczego nie przerwano gry w takim momencie pozostanie tajemnicą.

Mecz toczył się dalej, ale jego obraz miał już zdecydowanie inny przebieg. Constract nie był w stanie już nic zmienić, rywale poczuli się bardzo pewnie i przypieczętowali to kolejną bramką Firańczyka. Za chwilę gospodarze zadali następny cios i nie było szansy na nawiązanie walki i z liderem. Nie pomogły manewry taktyczne m. in. próby wycofywania bramkarza,

Po tej porażce szanse lubawian szanse na bezpośredni awans stały się czysto iluzoryczne Trzeba utrzymać się na drugiej pozycji i zapewnić sobie prawo gry w barażach

Kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę (25 marca), gdzie we własnej hali Constract zagra z Uniwersytetem Zielonogórskim.

TAF Euro-Drób Toruń - LSSS/wybierzLębork.pl Lębork 3:2

KU AZS UZ Zielona Góra - Auto Wicherek Oborniki 5:5

Słoneczny Stok Białystok - Constract Lubawa 5:2

Mieszko Gniezno - Vamos Gdańsk 2:4

AZS UW Warszawa - Helios Białystok 2:3

Unisław Team Unisław - Credo Futsal Piła 4:3

1.Słoneczny Stok Białystok 17 38 98-48

2.Constract Lubawa 18 34 56-42