W IV LO W Elblągu mekką sportowców – Szczypiorniści już mają klasę, czas na futbolistów

Fot. nadesłane

IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu staje się sportową mekką młodzieży. Powstają klasy o profilu sportowym w grach zespołowych , gdzie uzdolnieni w tym kierunku uczniowie mogą w optymalnym sposób połączyć edukację i z treningiem i wyjazdem na zawody. To ważny projekt, ale żeby go zrealizować i by przyniósł on efekty powinna w nim uczestniczyć rzeczywiście młodzież o stosownych predyspozycjach.

Już od września w IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu powstanie klasa o profilu piłki nożnej pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej oraz ZKS Olimpii Elbląg. W szkole co roku mają powstawać klasy piłkarskie, w których zajęcia będą prowadzili wykwalifikowani trenerzy pracujący w ZKS Olimpii Elbląg. Szkoła daje możliwość kontynuacji nauki i szkolenia piłkarskiego uczniom obecnych Gimnazjalnych Ośrodków Szkolenia Sportowego, młodzieży oraz wszystkim innym czynnie trenującym piłkę nożną zawodnikom z naszego województwa.

Klasa o profilu piłki ręcznej już funkcjonuje. Realizowany jest w niej program Związku Piłki Ręcznej w Polsce - Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej OSPR. Szkoła współpracuje z klubem KS Meble Wójcik, Kram Start. Zawodnicy zrzeszeni są w klubie MKS Truso Elbląg. Biorą udział w lidze wojewódzkiej, zawodach ogólnopolskich.

Szkoła dla obu klas zapewnia:

• najlepszą bazę sportową w mieście ( pełnowymiarową halę sportową , siłownię szkolną , boisko zewnętrzne, ściankę wspinaczkową , zajęcia na obiektach MOSiR)

• możliwość korzystania z wysokiej jakości obiektów piłkarskich,

• sprzęt treningowy,

• odnowę biologiczną ( zajęcia na pływalni),

• plan lekcji dostosowany i zintegrowany z zajęciami treningowymi,

• zajęcia indywidualne dla uczniów zdolnych (w ramach potrzeb ucznia ),

• wykwalifikowaną kadrę nauczycielską,

• zajęcia z fizjoterapeutami, psychologami sportu, dietetykami,

• dobrą zabawę połączoną z nauką,

• kadrę pedagogiczną posiadającą doświadczenie w pracy z młodzieżą uzdolnioną sportowo

Rekrutację do klasy pierwszej rozpoczynamy już od 5 maja i mogą do niej aplikować uczniowie urodzeni w roku 2001. Egzamin sprawnościowy do klasy piłki nożnej odbędzie się 22 maja 2017 do klasy piłki ręcznej 24 maja 2017. Wszystkie informacje odnośnie rekrutacji można uzyskać na stronie

www.liceum.elblag.pl  www.facebook.com/ospr.elblag www.facebook.com/okp4lo.elblag

ere5

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn