Dwa zwycięstwa dziewcząt nad Kujawsko-Pomorskim – Po jednym (U16) radość, po drugim (U13) smutek

Zwycięstwami nad reprezentacjami Kujawsko-Pomorskiego zakończyły zmagania w makroregionie zespoły Warmii i Mazur dziewcząt U16 i U13. Starsza drużyna mimo że w pierwszej minucie straciła bramkę zdołała w końcówce przechylić szale zwycięstwa, które było na wagę awansu do turnieju OOM. Młodszy zespół wygrał aż 4:0, ale dziewczęta schodziły z boiska smutne. Do awansu zabrakło jednego punktu.

Mecz odbyły się w sobotę w Nowym Mieście Lubawskim, ale gospodyniami nominalnie były zawodniczki z województwa kujawsko-pomorskiego. Młodziczki liczyły na zwycięstwo Mazowsza nad Podlasiem, ale się nie doczekały. Wynik 0:0 premiował w Piątnicy obie drużyny. Juniorki młodsze Warmii i Mazur miały los w swoich rękach. Musiały wygrać i wygrały, choć do 75 minuty w finałach były rywalki. Grać trzeba do końca...

Kategoria U16 (juniorki młodsze)

Kujawsko-Pomorski ZPN - Warmińsko-Mazurski ZPN 1:2 (1:0)

1:0 (1), 1:1 - Daria Augustyniak (52 karny), 1:2 - Wiktoria Konopka (75)

żółte kartki: Klaudia Szymczak - Oliwia Wilczewska, Urszula Komosińska, Wiktoria Konopka, Kinga Cisz, Daria Augustyniak, Urszula Komosińska

czerwona kartka: 73' Urszula Komosińska (W-MZPN) za dwie żółte

Skład W-MZPN: Aleksandra Jarocka - Wiktoria Konopka, Oliwia Wilczewska, Urszula Komosińska, Ewelina Pliszka - Zuzanna Zbrzeska (60' Wiktoria Fidurska), Kinga Cisz, Paula Zawistowska (k.), Maria Olszewik (53' Oliwia Cwalińska) - Daria Augustyniak (90'+1' Oliwia Wąsowska), Anaida Shahbazyan.

Kategoria U13 (młodziczki)

Kujawsko-Pomorski ZPN - Warmińsko-Mazurski ZPN 0:4 (0:1)

0:1 - Nikola Stefańska (16), 0:2 - Zuzanna Bielasta (35) 0:3 – samobójczq (50), 0:4 - Karolina Taranowska (58)

Skład W-MZPN: Małgorzata Dylewska - Zuzanna Bielasta (k.), Amelia Cwalińska, Oliwia Czarnecka, Weronika Gadomska, Wiktoria Gleba, Agata Lewalska, Pola Olender, Kamila Prus, Nikola Stefańska, Karolina Taranowska.

Grały również: Anna Brzozowska - Oliwia Malesa, Aleksandra Chaber, Natalia Kozicka, Maja Wilczewska.

Podlaski ZPN – Mazowiecki ZPN 0:0

Kujawsko-Pomorski ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN 0:4

1 Mazowiecki ZPN 6 12 12:1

2 Podlaski ZPN 6 11 6:4

3 Warmińsko-Mazurski ZPN 6 10 8:4

4 Kujawsko-Pomorski 6 0 1:18