Stomilanki (na razie) bez punktów – W Gdańsku była nadzieja, ale szybko zgasła

Piłkarki KKP Stomilanki po dwóch seriach spotkań I ligi nie maja jeszcze zdobytego punktu. Po porażce przed tygodniem u siebie z rezerwami Medyka Konin, w sobotę (2 września) poniosły kolejna porażkę tym razem w Gdańsku ze Sztormem 1:3 (0:1).Olsztynianki dość szybko straciły bramkę, mimo prób nie udało się wyrównać. Końcówka przyniosła dużo emocji, ale to górą były gdańszczanki.

Sztorm Gdańsk – KKP Stomilanki Olsztyn 3:1 (1:0)

1:0 – Natalia Romańska (13), 2:0 – Klaudia Słowińska (81 karny), 2:1 – Klaudia Kamjińska (82 karny), 3:1 – Monika Pielowska (86).

KKP Stomilanki Olsztyn: Natalia Piątek, Paula Kech (77 Nikola Przytuła), Anna Siwicka, Paulina Wasiluk, Marta Smolińska, Iwona Abramczyk (46 Daria Śliczner), Paulina Roman, Eliza Ostrowska (46 Małgorzata Piotrak), Klaudia Kamińska, Katarzyna Grzesik (84 Sandra Gieroś), Sandra Bukowska.

Mecz toczył się w trudnych warunkach, zwłaszcza w drugiej części, kiedy zawodniczkom w przeprowadzaniu akcji przeszkadzał deszcz. Olsztynianki nie grały tak dobrze jak przed tygodniem, ale walczyły. Dość szybko, bo już w 13 minucie straciły bramkę i wynik 1:0 dla Sztormu, mimo prób ataku z obu stron, utrzymywał się do 81 minuty. Wtedy gdańszczanki wykorzystały rzut karny i wydawało się, że już wszystko stracone. Minutę później jednak „jedenastkę” na bramkę zamieniła Klaudia Kamińska i to stworzyło nadzieje na remis. Zespół gości próbował zdobyć przynajmniej punkt, ale został skarcony i już wtedy losy spotkania zostały definitywnie rozstrzygnięte.

W II lidze mecz UMKS Zgierz – OKS Stomil nie odbył się

Zaplanowany na sobotę (2 września) inauguracyjny mecz w II lidze między UMKS Zgierz i OKS Stomil nie odbył się. Olsztynianki wybrały się wprawdzie do Zgierza, ale na miejscu okazało się, że gospodarze nie mieli aktualnego protokołu boiska. W tej sytuacji najprawdopodobniej OKS Stomil otrzyma walkower.