Twierdza Olsztyn uratowana – Najważniejsze to wierzyć do końca...

Trzecie z rzędu zwycięstwo na własnym boisku odnieśli w tym sezonie I ligi piłkarze Stomilu. W sobotę (2 września) pokonali zespół Górnika Łęczna 2:1 (0:1). Goście byli bliscy zdobycia twierdzy Olsztyn. Do 77 minuty prowadzili 1:0, ale gospodarze wierzyli do końca. Najpierw Artur Siemaszko z rzutu karnego, a pięć minut potem Wołodymyr Tanczyk przechylili szalę zwycięstwa na nasza korzyść.

Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna 2:1 (0:1)

0:1 - Łukasz Tymiński (28), 1:1 - Artur Siemaszko (76 karny) , 2:1 - Wołodymyr Tanczyk (81)

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński - Janusz Bucholc, Łukasz Sołowiej, Paweł Baranowski, Adrian Karankiewicz - Wołodymyr Tanczyk (90 Wojciech Dziemidowicz), Grzegorz Lech, Wiktor Biedrzycki, Dani Ramírez, Marcel Ziemann (65 Piotr Głowacki) - Artur Siemaszko (83 Milen Gamakow).

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak - Arkadiusz Kasperkiewicz, Łukasz Sosnowski, Rafał Kosznik - Filip Szewczyk, Paweł Sasin (89 Filip Karbowy), Łukasz Tymiński, Patryk Szysz - Grzegorz Bonin, Przemysław Pitry (77 Dariusz Jarecki), Michał Suchanek (85 Sebastian Szerszeń).

żółte kartki: Tanczyk - Tymiński, Prusak, Sasin, Bonin.