Atrakcyjne wakacje małych futbolistów z Wydmin – Wspólna inicjatywa daje piękne efekty

Fot. nadesłane

Wizyta trenerów Orange, dwa turnieje w formule FUNino i sportowy obóz to ostatnie akcenty tegorocznej Wakacyjnej Akademii Orlika. Projekt wsparty m.in. przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Obrony Narodowej, Gminę Wydminy i rodziców był doskonałą okazją do aktywnego i bezpiecznego spędzenia czasu wolnego dla dzieci z Gminy Wydminy a także innych regionów Polski.

Ostatnie lata, obfitują w wizyty młodych sportowców z kraju i zza granicy. Podobnie było również tego lata. Gościnne Wydminy, tego lata; miały okazję gościć blisko tysiąc młodych sportowców. Nie zabrakło również wielu atrakcji dla miejscowych dzieci, które spędzały czas w domu. Do ostatnich akcentów przed rokiem szkolnym należała m.in. wizyta trenerek personalnych, zorganizowanych przez partnera LUKS Wydminy firmę Orange (23 sierpnia). Trening pozwolił na zaakcentowanie aktywności poprzez świetną zabawę i gry koordynacyjne.

Podobnie było podczas wydmińskiej edycji Moich Małych Mistrzostw (26 sierpnia), która zgromadziła zespoły z północno – wschodniej części kraju, a młodzi adepci futbolu z Wydmin zaprezentowali doskonałą formę. Impreza, zorganizowana przez Gminę Wydminy i suwalską Akademię 2012, była szczególnie szczęśliwa dla dwójki młodych wydminian: Filipa Dziki i Kacpra Kisiel. Obaj piłkarze otrzymali statuetki najlepszych zawodników, ufundowane przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Zaledwie dzień później, 25 młodych piłkarzy wyjechało na obóz sportowy – Mazury Camp Żabinka 2017 (27-31 sierpnia). Pięć dni zajęć pod okiem trenerów Coerver Coaching, pozwoliły na znaczny wzrost umiejętności technicznych uczniów ZSO w Wydminach. Obóz, oprócz wsparcia ministerstw, nie miałby racji bytu gdyby nie było wparcia ze strony samorządu lokalnego i rodziców, zaangażowanych w rozwijanie zachowań zdrowotnych swoich pociech.

Zakończenie wakacji to zwycięstwo w turnieju Moje Małe Mistrzostwa w Suwałkach (2 września). Wychowankowie LUKS Wydminy, po pewnych zwycięstwach w meczach grupowych zrewanżowali się zespołowi ŁKS Łomża za przegraną w finale wydmińskiej edycji turnieju. Tutaj nagrodę indywidualną odebrał Janek Konopko, który wystąpił w meczu gwiazd. Jego partnerem z zespołu był inicjator cyklu turniejów, reprezentant Polski Wojciech Kowalewski (Legia Warszawa – trener bramkarzy). Tegoroczna edycja rozgrywek została zdominowana przez młodych piłkarzy z Wydmin, którzy w czterech edycjach dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium i dwukrotnie zajmowali drugie miejsce.

Oby te wyniki sportowe, przeniosły się również na doskonałą pracę w nadchodzącym roku szkolnym…

Marek Ostrowski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn