Stomilanki wreszcie „zaskoczyły” – Opłaca się grać do końca

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach nowego sezonu I ligi odniosły olsztyńskie Stomilanki. W niedzielę (10 września) pokonały na własnym boisku KKP Bydgoszcz 2:0 (0:0). Zasłużone zwycięstwo przede wszystkim nagroda za grę do ostatniego gwizdka. Humory od razu się poprawiły. Olsztynianki w poprzednich spotkaniach grały nieźle, ale mało skutecznie i wreszcie maja na koncie punkty.

KKP Stomilanki Olsztyn – KKP Bydgoszcz 2:0 (0:0)

1:0 – Klaudia Kamińska (65), 2:0 – Eliza Ostrowska (89)

KKP Stomilanki Olsztyn: Olivia Gołębiowska, Paula Krech, Anna Siwicka, Małgorzata Piotrak, Marta Słomińska (35 Paulina wasiluk), Paulina Roman, Eliza Ostrowska, Iwona Abramczyk (75 Sandra Gieroś), Klaudia Kamińska, Sandra Bukowska, Katarzyna Grzesik (88 Nikola Przytuła)

Pierwsza część była w miarę wyrównana, ale to stomilanki miały szansę objąć prowadzenie. Niestety Klaudia Kamińska nie wykorzystała rzutu karnego. Strzeliła mało precyzyjnie i bramkarka popisała się skuteczną interwencję. Po przerwie zespół olsztyński zagrał bardziej zdecydowanie. W 65 minucie Klaudia Kamińska w pełni zrehabilitowała się za nieudaną „jedenastkę”, odważnie zdecydowała się na indywidualną akcję. Po minięciu rywalek uderzyła celnie w długi róg i było 1:0. Wynik ustaliła pod koniec meczu Eliza Ostrowska po udanej kontrze.

KS Raszyn -UKS SMS II Łódź 2:1

MUKS Tomaszów Mazowiecki - Lechia Gdańsk 1:0

KKP Stomil Olsztyn - KKP Bydgoszcz 2:0