Wreszcie powody do radości – Wygrane: Naki (U17) z Legią w Warszawie, UKS Rona (U15) w Bełchatowie, Stomil (U19) w Rzeszowie

Wreszcie mamy powody do radości. Po raz pierwszy w tym sezonie zespoły młodzieżowe występujące w ligach centralnych wyszły na plus. W U19 Stomil pokonał w Rzeszowie z Resovią 1:0, w U17 Naki wygrało w Warszawie z Legia 1:0, w U15 Rona 03 Ełk zwyciężyła 3:1 z GKS w Bełchatwie. Co ciekawe, wszystkie spotkania rozstrzygaliśmy w końcówkach. Warto grać do ostatniej minuty.

Juniorzy (U19)

Resovia Rzeszów - Stomil Olsztyn 0:1 (0:0)

0:1 - Mateusz Mętlicki (66)

Stomil Olsztyn: Adrian Wółkiewicz - Piotr Sobótka, Adam Paliwoda, Jakub Mosakowski, Piotr Chmielewski, Aleksander Tomasz (66 Grzegorz Jatkiewicz), Paweł Grzybowski, Igor Piasecki (90 Kordian Sołtysik), Adam Bognacki, Szymon Dujko-Domański (76 Wiktor Bojarowski), Kacper Szczerba (46 Mateusz Mętlicki)

Juniorzy młodsi (U17)

Legia Warszawa 0-1 Naki Olsztyn 0:1 (0:0)

0:1 - Kacper Walendykiewicz (75)

Naki Olsztyn: Gotowski - Bartosiewicz , Krzewski , Rytelewski , Wojciechowski , Chojnowski , Nowicki (60 Żarejko), Walendykiewicz (55 Zielski), Mysiorski (70 Ciechacki), Nakielski , Bińczak . Z drużyną byli także: Łukasiak, Dąbrowski.

Relacja z portalu naki.pl

Pierwsza połowa meczu w Warszawie to przewaga gopodarzy i dwie dobre sytuacje. Na posterunku jednak byli niezawodni w tym spotkaniu bramkarz i obrońcy Naki. Po 30 minutach gry i korekcie w ustawieniu zespołu, mecz się wyrównał. Pod koniec pierwszej połowy dobre sytuacje bramkowe dla Naki wypracowali Janek Bińczak i Igor Bartosiewicz, który po raz pierwszy w tym sezonie wyszedł w podstawowym składzie, swój występ z pewnością może zaliczyć do udanych. Druga połowa to już znaczna przewaga naszego zespołu, wysoki pressing zdecydowanie zmienił sytuacje na korzyść naszej ekipy. Nasi chłopcy zaczęli grać pewniej, agresywniej i dokładniej preferując atrakcyjny , techniczny styl gry. W 50 minucie w dogodnej sytuacji "sam na sam" z bramkarzem znalazł się Janek Bińczak, następnie tuż nad poprzeczką głową strzelał Szymon Nakielski, zaraz po nim atomowe uderzenie Jakuba Chojnowskiego wylądowało na poprzeczce gospodarzy, Naki przeprowadziło jeszcze kilka szybkich składnych akcji, jednak bez skutku bramkowego, aż w końcu Kacper Walendykieiwcz 5 minut przed końcem meczu okazał się najsprytniejszym zawodnikiem na boisku i wykorzystał nieporozumienie w szeregach obrońców warszawskich zdobywając zwycięskiego gola.

MOSP Białystok - Stomil Olsztyn 3:0 (2:0)

1:0 - Maciej Twarowski (5), 2:0 – Maciej Twardowski (25), 3:0 - Dawid Kalinowski (79)

Stomil Olsztyn: Mikołaj Tomasz (79 Damian Czyż) - Jan Rentkowski (75 Kacper Szumacher), Szymon Jajkowski, Łukasz Sadowski, Maciej Serbintowicz, Piotr Błędowski (50 Kacper Dzida), Mateusz Cegiełka, Michał Duda (60 Nikodem Hoang Manh), Sebastian Puszkar (70 Mateusz Rosłanowski), Mateusz Jońca (70 Kacper Grzeszczyk) Hubert Szramka.

GKS Bełchatów - Rona 03 Ełk 1:3

1:0 Jeremiasz Góralczyk (3), 1:1 – Sebastian Perkowski (61), 1:2 - Dawid Szepan (68), 1:3 – Szymon Dębek (70)

Rona 03 Ełk: Sałek, Kalicki, Antonowicz, Kucharski, Smyk, Szuchnicki, Perkowski, Pieńczykowski, Lipiński, Szepan, Dębek, Michałowski, Potoczny, Modzelewski, Suski, Szumski

Legia Warszawa - Stomil Olsztyn 3:0 (2:0)

1:0 – Tomasz Mazur (12), 2:0 – Wiktor Kamiński (17), 3:0 – Wiktor Kamiński (52)

Stomil Olsztyn: Ariel Szymonowicz - Jakub Bieranowski, Mateusz Drabiszczak, Dawid Jastrzębski, Kacper Żeliszczak, Łukasz Borkowski, Maciej Pocałujko, Tomasz Kosiewski, Konrad Wójcik, Aleksander Pawelec, Michał Bendyk. Rezerwa: Adrian Trzciński, Seweryn Strzelec, Dawid Adamowicz, Maciej Kiliś, Jakub Obudziński, Mateusz Zyśk.

Talent Białystok - AP Jagiellonia Białystok 4:2

Escola Varsovia Warszawa - UKS SMS Łódź 1:2

Legia Warszawa - Stomil Olsztyn 3:0

1. Escola Varsovia Warszawa 12 31 33-6