I i II liga OLFA – Miazga „miażdży”, ale liderem MPEC

W czwartek (30 listopada) na boisku HWS „Urania” rozegrano kolejną serię rozgrywek Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego w sezonie 2017/18, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano trzy spotkania, dwa w I lidze i jedno w II. W II lidze nastąpiła zmiana lidera, którym został MPEC.

W pierwszym meczu kolejki Miazga Gutkowo pokonała 8:4 (1:1) lidera tabeli drużynę Milordtrans Szkołę Ogryzek. Po pierwszej połowie, po bramkach Mateusza Stępnia i Patryka Głowackiego mieliśmy remis 1:1. W drugiej części zawodnicy z Gutkowa, prezentujący kombinacyjną i skuteczną grę całkowicie zdominowali wydarzenia na parkiecie. Łupem strzeleckim podzielili się: Michał Ulaszewski (3 bramki), Szymon Chodor (2) i po jednej Krzysztof Babiej i Maciej Bartkowski. Dla przeciwników trzy trafienia zaliczył Adam Mroczka, dzięki czemu wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców.

z44609015

W drugim spotkaniu, doszło do bezpośredniego meczu beniaminków I ligi Alcaru Renault i HERZ Olsztyn. Alcar, po zaciętym pojedynku pokonał przeciwników 3:1 (0:1), odnosząc pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka, której autorem był prowadzący w klasyfikacji strzelców Damian Rogalski. W drugiej części Alcar przyspieszył grę i w końcu zagrał skuteczniej, co przełożyło się na trzy gole. A, że doskonali bronił występujący w nowej roli Wojciech Ratyński, zachowując czyste konto pierwsze zwycięstwo stało się faktem. Dwa trafienia w przeciągu 40 sekund uzyskał Szymon Dubowski, a wynik w końcówce ustalił Arkadiusz Mędrzycki.

z44609017

W trzecim spotkaniu, MPEC, po emocjonującym meczu pokonał 4:3 (2:1) dobrze spisującą się w ostatnich tygodniach drużynę Zgody F.C. Pierwsza połowa po bramkach Kacpra Golksa i Jakuba Borsuka dla MPEC-u, i golu Krystiana Oleszko dla Zgody zakończyła się nieznacznym prowadzeniem podopiecznych Cezarego Serafina. W drugiej części rezultat podwyższył Kacper Golks. Przeciwnicy nie załamali się odpowiadając trafieniami Bartłomieja Mićko i ponownie Krystiana Oleszko, dającymi remis 3:3. W końcówce decydującą o zwycięstwie bramkę, dającą awans na pozycję lidera rozgrywek zdobył Sebastian Świder.