Turniej z Gwiazdami Łukasza Brozia Giżycko 2017 – Inicjator poprowadził do zwycięstwa, dzieci z szerokim uśmiechem

Fot. cwks vęgoria węgorzewo

W środę (27 grudnia) w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Giżycku odbył się IV Turniej z Gwiazdami zorganizowany przez wychowanka Mamr, a od wielu sezonów piłkarza warszawskiej Legii Łukasza Brozia. Jest to w praktyce impreza promująca futbol w każdym wydaniu, bowiem oprócz rywalizacji seniorów odbywają się w różnych halach Giżycka turnieje dziecięce od U6 do U10.

Główny turniej z Gwiazdami przebiegał z udziałem 6 drużyn, przy czym największe zainteresowanie towarzyszyło występom teamu złożonego z zawodników, którzy uczyli się futbolu na Warmii i Mazurach, a teraz są zawodnikami klubów ekstraklasy i I ligi. W drużynie oprócz głównego bohatera Łukasza Brozia zagrali m. in. Dominik Kun ( Pogoń Siedlce ), Patryk Kun ( Arka Gdynia ), Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk) Piotr Żemło (Wisła Puławy). Na parkiecie oglądaliśmy również drużyny Mamr Giżycko, MKSu Ełk, MKSu Korsze oraz Reprezentację 1 Giżyckiej Ligi Halowej.

Cały turniej wygrała drużyna Gwiazd pokonując w finale MKS Korsze po rzutach karnych. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Kun.

Klasyfikacja końcowa turnieju

1 Gwiazdy Łukasza Brozia

2 MKS Korsze

3 MKS Ełk

4 Mamry Giżycko

5 Vęgoria Węgorzewo

6 Reprezentacja Giżyckiej Halówki

dsc00880 (kopiowanie)

W turniejach młodzieżowych wiele było bramek, emocji, a o występach swoich drużyn napisał do nas Marek Ostrowski (LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy)

Młodszy zespół (U8) , który rozgrywał swoje zawody głównego turnieju w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, rozpoczął turniej od wysokiej przegranej z miejscową Mazurią, późniejszym tryumfatorem turnieju. Kolejne spotkania to już zdecydowanie lepsza postawa młodych sportowców, którzy tego dnia borykali się z brakiem nominalnych bramkarzy. Pewne wygrane z zespołami MUKS Gol Giżycko I i II, MKS Korsze oraz Hetmanem Białystok pozwoliły na zajęcie drugiego miejsca. Dodatkowym powodem do dumy jest fakt, że najlepszym strzelcem zawodów został reprezentant Wydmin Włodek Skowron, który popisał się aż 12 trafieniami. Drugim wyróżnionym zawodnikiem w ekipie LUKS Wydminy został Filip Dziki.

Zespół o rok starszy (U9), swoją przygodę w turnieju również rozpoczął od spotkania z Mazurską Akademią Piłkarską. Tutaj spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Kolejna potyczka z zespołem drugiej giżyckiej akademii MUKS Gol zakończyła się również remisem. Jak się później okazało, było to kluczowe spotkanie, ponieważ dwa pierwsze zespoły LUKS Wydminy i MUKS Gol Giżycko zakończyły turniej z jednakowym bilansem punktów. O zwycięstwie decydował więc bilans bramkowy, w którym gospodarze okazali się minimalnie lepsi. W dalszej części turnieju, wydminianie wygrywali kolejne spotkania m.in. z pierwszym zespołem Gol Giżycko, MKS Korsze i Soccer Kętrzyn. Wyróżnienia indywidualne w turnieju przypadły: Kacprowi Grześkowiczowi, Oliwierowi Perdion i Krystianowi Kuźmińskiemu, którego tato Mariusz tego dnia pełnił funkcję trenera LUKS Wydminy.

Podczas turniejów o Puchar Łukasza Brozia w składach zespołów z Wydmin znaleźli się: : Filip Dziki, Wojciech Kasprowicz, Kamil Waleriański, Wiktor Ostrowski, Janek Konopko, Włodek Skowron, Piotr Pośrednik, Bartek Rolnik, Oliwier Perdion, Kacper Grzeskowicz, Krystian Kuźmiński, Dawid Waleriański, Kacper Kisiel i Olaf Naszkiewicz.

Fot. Marek Ostrowski, Robert Kasprowicz, Justyna Kisiel

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn