OLFA 2017/18 wznowiła rozgrywki – Świetne otwarcie Fortuny, ale lideruje Falco

Po świąteczno-noworocznej przerwie ruszyła rewanżowa runda rozgrywek Olsztyńskich Lig Futbolu Amatorskiego, których organizatorem jest OSiR. Pierwszego gola w 2018 roku zdobył Łukasz Czarkowski z ostatniego zespołu drugiej ligi - FC Dajtki II. W elicie po ważną wygraną sięgnęła ekipa Fortuny, która zajmuje drugie miejsce w tabeli. Zdecydowanym liderem jest Falco.

W pierwszym meczu wieczoru Łukasz Czarkowski otworzył wynik w meczu FC Dajtki II ze Zgodą FC (OLFA II Liga), a jego zespół trzykrotnie wychodził na prowadzenie (później strzelali także Rafał Wielechowski i Adam Raducha). Zgoda jednak wytrzymywała ciśnienie: za każdym razem doprowadzała do wyrównania, a w ostatniej minucie gry zadała dwa decydujące ciosy (gole strzelali: Bartosz Mićko 3 oraz Mateusz Adamiec i Paweł Błaszczyk).

z44646005

W I lidze gol w końcówce, i to bardzo ważny bowiem dający remis, padł w spotkaniu FC Dajtki I ze Strażą Pożarną. Dajtki prowadziły od 27. min po trafieniu Radosława Szewczyka, ale na… 14 sekund przed końcową syreną do wyrównania doprowadził Marek Gniadek dobijając piłkę do siatki z bliska po rzucie wolnym.

z44646006

W rywalizacji Falco z Alcarem Renault do 26. min był remis 1:1 (gole Bartosza Piórkowskiego i Kamila Koziorowskiego), jednak w końcówce skuteczniejsze było Falco, a bramki zdobywali Arkadiusz Mazurkiewicz, Bogdan Ślimak i Łukasz Wiktorowicz. Co ciekawe: Mazurkiewicz w pierwszej połowie miał absolutnego pecha: w ciągu minuty nie wykorzystał rzutu karnego i dwukrotnie trafił w słupek.

z44646002

Świetne otwarcie 2018 roku zaliczyła Fortuna, która ograła LUK-Car 3:0. Spotkanie stało na wysokim poziomie, a dużą „cegłę” do wygranej dołożył bramkarz zwycięskiej ekipy Grzegorz Pawłyszyn. Przed przerwą wynik otworzył Andrzej Grablewski, a kolejne gole dla Fortuny zdobywali: Adam Duda i Paweł Oleśkiewicz.