Jagiellonia Winter Cup (U10) Olecko 2018 – Chłopcy z Wydmin rewelacyjnie i...pechowo

Fot. Agnieszka Naszkiewicz

Wychowankowie Sport z Kulturą ZSO Wydminy uczestniczyli w dwudniowym międzynarodowym turnieju piłki nożnej U-10 Jagiellonia Winter Cup organizowanym w miniony weekend (10/11 lutego) w oleckiej hali LEGA Byli rewelacją pierwszego dnia turnieju, jednak do końcowego sukcesu nieco zabrakło. Szóste miejsce w tak mocnej stawce jest mimo wszystko dużym osiągnięciem.

LUKS Wydminy dostał się do turnieju z tzw. „dziką kartą” jako 14 ekipa, która jako jedyna reprezentowała Warmię i Mazury w międzynarodowym towarzystwie. Oczekiwania nie były zbyt wygórowane w związku z udziałem zespołów z Wilna, Kowna, Kaliningradu, Ostrołęki, Suwałk, Siedlec i Białegostoku. Gestem w stronę drużyny z Wydmin, była zgoda organizatorów, na wystawienie jednego zawodnika ze starszego rocznika, co nieco zminimalizowało potencjał demograficzny zespołów miejskich.

DSC01381 (Kopiowanie)

Dzień pierwszy turnieju rozpoczęliśmy od zwycięstwa z Baltika Kaliningrad – relacjonuje Marek Ostrowski trener zespołu. To dodało pewności siebie przed spotkaniem z młodą Jagiellonią. Ku rozpaczy kibiców i trenerów z Białegostoku wychowankowie LUKS Wydminy wygrali również to spotkanie (4:3) i zostali liderem grupy A. Okiem trenera muszę stwierdzić, że niespodziewane sukcesy dały zespołowi wiele radości, kosztowały jednak również sporo sił, co przy skromnej ławce rezerwowych nie było bez znaczenia. Dodatkowo, młodzi sportowcy z Wydmin nieco zaspokoili swoje aspiracje związane z rozgrywkami. Te czynniki miały ogromny wpływ na kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich, zremisowaliśmy ze zdecydowanie słabszym zespołem Dainava Alytus i kilka minut później bez większej walki przegraliśmy jedyne spotkanie tego dnia z Gelezinis Vilkas Vilnius. Na szczęście pomiędzy kolejnymi meczami mieliśmy sporo czasu na regenerację. Wygraliśmy pewnie z białostocką Akademią Młodego Piłkarza ( to obok MOPS Białystok kolejna filia Jagiellonii Białystok). Pokonaliśmy również po zaciętym meczu Wigry Suwałki i z bilansem 13 punktów awansowaliśmy do niedzielnej grupy finałowej.

DSC01431 (Kopiowanie)

Decydującą fazę mistrzowską rozpoczęliśmy sześcioma punktami na plusie z pozycji lidera obok rewelacji grupy B, którą był Spurtas Vilnus.   Pierwsza, wygrana potyczka z Tauras Kaunas umocniła nasze medalowe aspiracje. Początek drugiego spotkania to również przewaga nad ekipą z Wilna i prowadzenie 1:0. Niestety, w tym momencie kontuzji doznał jeden z czołowych zawodników turnieju i nasza gra straciła na jakości. Wkradł się chaos, a kolejna kontuzja tym razem z jednego z bramkarzy zupełnie wybiła nas z rytmu. Porażki z Gargzgu Banga i Spurtas Vilnius zepchnęły nas poza podium. Ostatni mecz turnieju to nie wykorzystana szansa na zajęcie pozycji medalowej. Zdemolowany zespół w łatwy sposób uległ ekipie SEMP Pogoń Siedlce i spadł aż na 6 miejsce w turnieju. Przed turniejem wzięlibyśmy to w ciemno, ale po takim początku niedosyt pozostał. Oceniając z dystansu, chłopcy naprawdę wypadli doskonale, gdyby ominęły nas kontuzje zapewne znaleźlibyśmy się na podium – kończy relacje Marek Ostrowski

Serdeczne podziękowania od zespołu z Wydmin należą się organizatorom turnieju, za możliwość udziału w rozgrywkach, rodzicom młodych sportowców za wspaniały doping i bezpieczny transport oraz MOSiR Olecko za umożliwienie skorzystania z odnowy biologicznej w aquaparku LEGA.

DSC01453 (Kopiowanie)

Reprezentacja LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy: Bartosz Rolnik, Piotr Pośrednik, Dominik Romanowski, Kacper Szabela, Dawid Waleriański, Kacper Kisiel, Krystian Kuźmiński, Olaf Naszkiewicz i Kacper Grześkowicz.      

Klasyfikacja końcowa

1 Spurtas Vilnius

2 Jagiellonia Białystok

3 Pogoń Siedlce

4 Gargzdu Banga Wilno

5 Tauras Kaunas.

6 Sport z Kulturą ZSO Wydminy

7 AMP Białystok

8 Gelezinis Vilkas Vilnius

9 AP Talent Białystok

10 Wigry Suwałki

11 Dainava Alytus

12 Baltika Kaliningrad

13 APN Ostrołęka

14 Żalgiris Kaunas.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn