Livingroom Żuri Coppa Talenti. Olsztyn 2018 – W Uranii emocji moc, Kuba poprowadził Constract do triumfu

Fot. nadesłane

W weekend (10/11 lutego) w hali widowiskowo-sportowej Urania w Olsztynie odbył się jedyny turniej Livingroom Żuri Coppa Talenti 2018 . Była to impreza jedyna w swoim rodzaju Podczas dwóch dni rozgrywek chłopcy z rocznika 2006 (i młodsi), rozegrali ponad 65 spotkań strzelając 153 bramki!

Oprócz piłkarskich emocji widzowie, którzy przybyli na zawody, mogli obejrzeć między innymi mecz gwiazd, mecz trenerzy kontra sponsorzy czy też wziąć udział w "makarenie". Warto również wspomnieć, że wszystkie mecze można było oglądać live, po przez nasz fanpage na Facebook'u!

Pierwszego dnia rozegrano mecze grupowe, które miały wyłonić najlepsza ósemkę drużyn. W grupie A bezkonkurencyjny był Constract Lubawa, który w sześciu rozegranych spotkaniach tylko raz zremisował, notując poza tym pięć zwycięstw. Z kolejnych lokat awansowali dalej Olimpia Elbląg, UKS Naki Olsztyn oraz Legia Bart Bartoszyce. Sesja popołudniowa należała zdecydowanie do drużyny GOL'a z Brodnicy. Na kolejnych miejscach dających awans uplasowały się drużyny Jezioran, Wieliszew'a oraz AP Ostródy.

DSC 0441

Drugi dzień to zaś rozgrywki finałowe. Rano Legia Warszawa, dwie drużyny Żuri, dwa Stomile (AP oraz AS), a także Granica Kętrzyn walczyły o miejsca 9.-14. Ostatecznie zwycięzcą została ekipa Legii, następnie AP Stomil Olsztyn, AP Żuri Football Gold, AS Stomil, Granica Kętrzyn, zaś ostatnie miejsce zajęła druga ekipa Żuri - AP Żuri Football Silver.

Popołudniu przystąpiliśmy do ćwierćfinałów, w których zdecydowanie najlepszym meczem było starcie Brodnicy z Bartoszycami. Niespodziewanie na początku meczu na dwubramkowe prowadzenie wyszła drużyna Legii Bart. Do przerwy udało się chłopcom z Brodnicy zdobyć bramkę kontaktową (1:2). W drugiej połowie drużyna GOL wzięła się za odrabianie strat i na 40 sekund do końca prowadziła już 3:2. To jednak nie przeszkodziło graczom Legii Bart by ponownie wyrównać stan meczu i doprowadzić do rzutów karnych.

DSC 0105

Ostatecznie w półfinałach zameldowały się następujące pary: Constract Lubawa - UKS Naki Olsztyn oraz FDA Wieliszew - GOL Brodnica. Tu odpowiednio padły rezultaty 1:0 i 1:1 (w karnych FDA 3:2) .W finale zatem Constract mierzył się z Football Dream Academy Wieliszew. Było to również starcie dwóch rewelacyjnych napastników Jakuba Sadowskiego z Lubawy oraz Alana Niesłuchowskiego z Wieliszewa. Tą batalię wygrał zdecydowanie Kuba, który nie dość że zdobył dwa gole w finale to poprowadził swoją drużynę do fantastycznej wygranej 4:0! Sam natomiast został wybrany najlepszym zawodnikiem oraz najlepszym strzelcem, z dorobkiem 9 goli! Najlepszym bramkarzem natomiast został Maciej Surdykowski z AP Ostróda.

Podziękowania należą się wszystkim partnerom, drużynom, sponsorom, przyjaciołom, rodzicom i tym, którzy przyczynili się do przeprowadzenia turnieju. Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć z "Żuri Coppa Talenti" wydarzenie cykliczne -

Kolejność końcowa:

1. Constract Lubawa

2. FDA Wieliszew

3. UKS GOL Brodnica

4. Naki Olsztyn

5. Olimpia Elbląg

6. AP Ostróda

7. MKS Jeziorany

8. Legia-Bart Bartoszyce

9. Legia Warszawa

10. AP Stomil Olsztyn

11. Żuri Olsztyn Gold

12. AS Stomil Olsztyn

13. Granica Kętrzyn

14. Żuri Olsztyn Silver

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn