Eliminacje 22 MP Samorządowców w „halówce” Mrągowo 2018 – W Open najlepszy Nasielsk, gospodarze też z awansem

Fot. nadesłane

Przez dwa dni Mrągowo gościło drużyny ze strefy północno-wschodniej (woj. kujawsko-pomorskie, mazowieckie, bielsko-podlaskie, warmińsko-mazurskie), które rywalizowały o awans do finału XXII Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w halowej piłce nożnej w Brennej. W dwóch halach sportowych zespoły reprezentujące samorządy powiatowe, miejskie i gminne walczyły o miejsca premiowane udziałem w finałach.

W eliminacjach udział wzięło dziewiętnaście drużyn w dwóch kategoriach, a rywalizacja w trakcie meczów między drużynami była bardzo zacięta i emocjonująca. W związku z tym, że strefa północno-wschodnia jest najliczniej obsadzoną, dwa zespoły kategorii 45+ i aż sześć pierwszych z grupy OPEN uzyskały bezpośredni awans do finałów MPPS w Brennej, które odbędą się w terminie 11 – 13 maja br.

W kategorii zespołów samorządowych 45+, najwyższy stopień podium zajęli reprezentanci Urzędu Gminy Golub Dobrzyń. Drugie miejsce wywalczyła ekipa Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, a na trzecim stopniu uplasowała się drużyna Samorządu Radomia. Czwarta była reprezentacja Samorządu Mrągowskiego.

Najlepszą drużyną eliminacji strefy północno-wschodniej w grupie OPEN, okazała ekipa Urzędu Miejskiego w Nasielsku, która w finale pokonała rywali z Bielska Podlaskiego. Wynik meczu 1:0 dla ekipy z Nasielska. Na trzecim stopniu podium znalazła się drużyna z Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Czwarte miejsce przypadło Miastu Toruń. Automatyczny awans do finałów uzyskały także reprezentacje: Urzędu Gminy Mrągowo oraz ekipa Urzędu Gminy Golub Dobrzyń.

z44699004

Podczas oficjalnego zakończenia i podsumowania eliminacji, zostali wyróżnieni także zawodnicy. W kat. +45 MVP został Grzegorz Piskorski – UG Golub Dobrzyń najlepszym bramkarzem Robert Grzelak – Nowy Dwór Mazowiecki. Statuetkę i nagrodę dla najstarszego zawodnika mistrzostw otrzymał Ryszard Nowakowski – Samorząd Mrągowski. A za swoją postawę w bramce oraz na boisku, tytułem „ofensywnego bramkarza” został nagrodzony Andrzej Stankiewicz z UG Golub Dobrzyń

W kategorii OPEN najlepszym bramkarzem eliminacji został Piotr Ostaszewski – Samorząd Bielsk Podlaski. Tytuł najlepszego zawodnika przypadł Michałowi Drewnowskiemu z reprezentacji Nowego Dworu Mazowieckiego.

W organizację tegorocznych eliminacji w Mrągowie, tradycyjnie włączył się Urząd Miejski w Mrągowie a Pani Otolia Siemieniec - burmistrz Miasta Mrągowa objęła imprezę swoim patronatem. Nagrody rzeczowe i puchary zostały ufundowane także przez Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy w Mrągowie.

Organizatorzy – Waldemar Cybul

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn