Start Elbląg poszedł za ciosem – Wątpliwości rozwiane po przerwie

Piłkarki ręczne Startu Elbląg po sensacyjnym remisie na boisku mistrzyń Polski z Lublina po raz drugi zagrały w sobotę (12 września) na wyjeździe tym razem z beniaminkiem UKS PCM Kościerzyna. Start poszedł za ciosem i pewnie zainkasował komplet punktów zwyciężając 21:17 (12:9) Po pierwszych dość nerwowych minutach elblążanki opanowały sytuację, a po zmianie stron rozwiały wszelkie wątpliwości.

UKS PCM Kościerzyna – Start Elbląg 17:21 (9:12)

UKS PCM Kościerzyna : Brzezińska, Kordunowska-Lupa, Liskowska - Belter 6, Górna 3, Wójcik 2, Żukowska 2, Mokrzka 2, Ziółkowska 1, Sus 1, Wasak, Białek, Jakubowska, Borysławska.

EKS Start Elbląg: Szywerska, Sielicka - Waga 11, Balsam 4, Matuszczyk 3, Dankowska 2, Kwiecińska 1, Muchocka, Pinda, Lisewska, Hawryszko, Jędrzejczyk, Szopińska, Pinda, Gerej.

Przez osiem minut żadna ze stron nie zdobyła bramki, a w 11 min było 2:1 dla Startu – wynik raczej z boisk piłkarskich. Zespół gości nie mógł złapać właściwego rytmu, był bardzo nieskuteczny. Po kwadransie przegrywał nawet 2:4. Dopiero gdy zawodniczki Startu zagrały spokojniej od razu znalazło to odzwierciedlenie w rezultacie. Do przerwy uzyskały przewagę 12:9, a najwięcej bramek zdobyła z rzutów karnych Joanna Waga.

Wprawdzie po przerwie Kościerzyna zdobyła się na krótki zryw, doprowadzając do stanu 12:13, jednak elblążanki wzmocniły defensywę i przez ponad 10 minut nie pozwoliły rywalkom na zdobycie bramki. Same zdobyły kilka, odskoczyły na bezpieczny dystans i spokojnie zainkasowały komplet punktów. Najlepszą zawodniczka meczu była Joanna Waga - zdobywczyni 11 bramek.

UKS PCM Kościerzyna - EKS Start Elbląg 17:21 (9:12)

Pogoń Baltica Szczecin - Zagłębie Lubin 31:26 (15:10)

Olimpia-Beskid N. Sącz - AZS Łączpol Gdańsk 33:27 (15:14)

KPR Ruch Chorzów - MKS Piotrcovia 24:19 (15:10)

KPR Jelenia Góra - Energa AZS Koszalin 25:36 (9:17)

Vistal Gdynia - MKS Selgros Lublin 20:21 (7:11)

1. Energa AZS Koszalin 2 4 62:43

2. Pogoń Baltica Szczecin 2 4 60:45