W III lidze: W Olecku remis po wielkich emocjach, spacerek kętrzynian w Białymstoku, w Ełku lepszy jednak lider

Fot.Zbigniew Malinowski/olecko wm

Piłkarze ręczni III ligi podlaskiej wznowili rozgrywki. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej nie brakowało emocji w Olecku, gdzie Czarni zremisowali w Jaćwingami Gołdap 24:24. Dobrą dyspozycję potwierdzili szczypiorniści MKS MOSiR Kętrzyn, którzy bez trudu rozstrzygnęli spotkanie w Białymstoku z Bestiosem 32:19. Przed nami hit kolejki. W niedziele EKS Szczypiorniak przegrał  liderem TS Siemiatycze.25:26.

Czarni Olecko – Jaćwingowie Gołdap 24:24 (13:7)

Czarni Olecko: Przemysław Omilian, Kamil Sosnowski, Jakub Domel-2 Dawid Słabiński-3 , Damian Bielecki-5, Mikołaj Głębocki-5, Mateusz Żenda -3, Jan Jeleniewicz, Tomasz Jegliński, Brajan Bagiński-1, Filip Grudziński-4, Mateusz Cemka, Paweł Czarniecki, Patryk Słabiński-1.

Jaćwingowie Gołdap: Rafał Bogdan, Robert Jankowski-1, Kacper Groch-3, Tomasz Ćwikowski, Daniel Żbikowski, Filip Czajkowski-1, Konrad Sitek, Marcin Galza, Patryk Radzewicz, Mateusz Sztuk-9, Rafał Budlewski-3, Michał Kazimierski-3, Marcin Tyczkowski-2, Mieczysław Ćwikowski-2, Gabryś Bukowski, Bartłomiej Gryniewicz

Mecz wywołał bardzo duże zainteresowanie, a ponieważ miejscowości dzieli niewielka odległość, na doping mogli liczyć zawodnicy obu stron. Mecz miał dość szczególny przebieg. W pierwszej części wyraźnie przeważali szczypiorniści Olecka i wydawało się, że łatwo zainkasują komplet punktów. Tymczasem po zmianie stron role się odwróciły. Gołdapianie zaatakowali z werwą i bardzo szybko odrobili straty. Już w 42 min było 16:16. Gospodarze otrząsnęli się i rozgorzała walka. Czerwona kartkę otrzymał czołowy zawodnik Czarnych Mateusz Żenda, ale jego koledzy przełamali kryzys i minimalnie prowadzili. W 52 min znów był remis 22:22, a na 90 sekund przed końcem 24:24. Nie padła już żadna bramka i skończyło się na podziale punktów, który chyba nie zadowolił żadnej z drużyn. Natomiast kibice nie narzekali, bowiem przeżyli duże emocje.

Bestios Białystok – MKS MOSiR Kętrzyn 19:32 (9:13)

Wicelider tabeli tylko w pierwszej fazie spotkania miał małe problemy. W tym okresie gra była wyrównana. Po kwadransie trener gości poprosił o czas. Przeanalizował sposób gry przeciwników i dał wskazówki kętrzynianom jak sforsować obronę przeciwników. Efekt był natychmiastowy. Już do MKS MOSiR uzyskał 4-bramkową przewagę. Po przerwie dominacja gości nie podlegała już dyskusji. Indywidualny rekord wyśrubował Maciej Wójcik, który zdobył aż 12 bramek. Inni wyróżniający się snajperzy to: Dominik Pałasz – 6 bramek oraz Bartłomiej Pietrasik – 5 bramek. Zwycięstwo przyszło łatwiej niż się spodziewano. Czy to efekt tak dobrej formy MKS MOSiR czy słabości przeciwnika pokażą następne spotkania. Na razie plan został wykonany i z tego trzeba się cieszyć.

IMG 2262

Fot. Franciszek Jariński

EKS Szczypiorniak Ełk - TS Siemiatycze 25:26

Mecz miał duże znaczenie. Ewentualne zwycięstwo gospodarzy stwarzało im jeszcze szanse na walke o mistrzostwo. Na potknięcie lidera - TS Siemiatycze liczyli też kętrzynianie. Siemiatycze obroniły się i odniosły bezcenne zwycięstwo na bardzo trudnym terenie.

8 KOLEJKA

KS Bestios Białystok – MKS MOSiR Kętrzyn 19:32

EKS Szczypiorniak Ełk – TS Siemiatycze 25:26

MLKS Czarni Olecko – Jaćwingowie Gołdap 24:24

pauzuje – MOKS Słoneczny Stok Białystok

TABELA

1 TS Siemiatycze 7 13 196-171

2 MKS MOSiR Kętrzyn 7 12 190-156

3 EKS Szczypiorniak Ełk 7 8 219-192

4 UKS Jaćwingowie Gołdap 7 7 203-210

5 MLKS Czarni Olecko 7 6 179-189

6 KS Bestios Białystok 7 2 166-212

7 MOKS Słoneczny Stok Białystok 6 0 155-178

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn