W III lidze Podlaskiej - Radość w Gołdapi i Kętrzynie

W drugiej kolejce rewanżowej rundy III ligi Podlaskiej w niedzielnych (19 lutego) spotkaniach Jaćwingowie Gołdap pokonali EKS Szczypiorniak Ełk 34:26, natomiast w Kętrzynie wicelider tabeli MKS MOSiR bez problemów wygrał z zajmującym ostatnie miejsce MMOKS Słoneczny Stok Białystok 36:24. Wygrał również lider tabeli TS Siemiatycze, w tabeli na górze sytuacja zaszły więc większe zmiany.

W Gołdapi pełna mobilizacja

UKS Jaćwingowie Gołdap – EKS Szczypiorniak Ełk 34:26 (15:14)

UKS Jaćwingowie Gołdap: Matrusz Sztuk-3, Konrad Sitek, Michał Kazimierski-4, Daniel Żbikowski-4, Bartłomiej Gryniewicz, Marcin Gawza-1, Rafał Budlewski-5, Gabriel Bukowski, Kacper Groch, Mieczysław Ćwikowski-1, Filip Czajkowski, Patryk Radzewicz-2, Marcin Tyczkowski, Robert Jankowski, Tomasz Szyszkowski-14, Tomasz Stankiewicz

EKS Szczypiorniak Ełk: Przemysław Misztal-5, Emanuel Myszczyński, Szymon Myszczyński, Artur Zapolski-2, Krystian Górski, Artur Bućko-6, Kamil Jabłoński-9, Bartosz Hermanowski, Jakub Akack-2, Filip Cieślak, Aleksander Czyż-1, Kamil Fiedorowicz-1, Jakub Tomaszewski

Gospodarze wreszcie zagrali w najmocniejszym składzie i to zwłaszcza po przerwie dało konkretny efekt. Pierwsze trzydzieści minut przebiegało pod znakiem bardzo wyrównanej walki. Wynik cały czas oscylował wokół remisu. Po zmianie stron uwidoczniła się przewaga miejscowych. W 40 minucie prowadzili już 23:18 i cały czas utrzymywali dystans. W ostatnich fragmentach przypieczętowali zwycięstwo kilkoma efektownymi akcjami. Mecz wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Trybuny zapełniły się kibicami, którzy bardzo żywiołowo reagowali na wydarzenia z boiska.

W Kętrzynie bez problemów

MKS MOSiR Kętrzyn - MOKS Słoneczny Stok Białystok 36:24 (18:11).

Szczypiorniści MKS MOSiR Kętrzyn pokonali bez kłopotów ostatnią drużynę tabeli MOKS Słoneczny Stok Białystok 36:24 (18:11). Mimo wyraźnego zwycięstwa gospodarze nie zachwycili. Być może dość duża przewaga nie zmusiła ich do pełnej koncentracji przez całe spotkanie, stąd oprócz efektownych akcji zdarzały się i to zbyt często proste błędy. Z takim rywalem jak MOKS nie przynosiło to większych konsekwencji, ale w potyczkach z bardziej wymagającymi przeciwnikami takich potknięć trzeba unikać.

Postacią numer jeden z zespole z Kętrzyna był Maciej Wójcik zdobywca 14 bramek, osiem trafień zanotował Bartłomiej Pietrasik