W młodzikach mecze bez historii – Tabela nie drgnęła

W drugiej kolejce rewanżowej rundy ligi wojewódzkiej młodzików zestaw par wskazywał zdecydowanych faworytów i założone scenariusze się potwierdziły. O dwa punkty powiększyły konto zespoły: KS Szczypiorniak, MDK Bartoszyce i MKS Truso Elbląg i zapewne taka kolejność będzie na koniec rywalizacji.

MDK Bartoszyce – UKS Jedynka Morąg 39:11 (21:4)

MDK Bartoszyce: W. Kwiatkowski, M. Szewczyk oraz D. Bartnicki (1br.), D. Marciniak(1), K. Habiński(1), M. Reszczyński(13), Sz.Kanclerz(10), D. Dyszkowski(3), T. Borysiuk(8), M. Świątek(1), J. Lewandowski(1), M. Bembas. Trener A. Cichocki, kier. drużyny O. Habiński

UKS Jedynka Morąg: J. Kreft, A. Cygan(3), j. Wojunowicz, P. Piotrowski(1), G.Bartnicki (1), H. Urban, J. Borysewicz, Sz. Obniszcz (1), J. Cygan, M. Rydel(3), A. Zalewski, R.Kowalski, K.Gołębiewski, P. Hubacz(2), M. Czewicz.

Drużyna MDK Bartoszyce odniosła przekonujące zwycięstwo nad zespołem UKS Jedynka Morąg 39:11. Od samego początku mecz był pod kontrolą drużyny MDK, która już do przerwy prowadziła 21:4. W drugiej połowie sukcesywnie powiększała swoją przewagę mogą przećwiczyć różne warianty gry w obronie i ataku:

MUKS Omega Mrągowo – MKS Truso Elbląg 15:29 (4:19)

Do przerwy gospodarze zagrali bojaźliwie , oddając całkowicie inicjatywę faworytom. Po zmianie stron mecz był już bardziej wyrównany, ale oczywiście zwycięstwo niezagrożone.

Awansem

Szczypiorniak I Olsztyn – Szczypiorniak III Olsztyn 43:5 (18:2)

Szczypiorniak I Olsztyn: Wojciech Łużpiński, Robert Targoński-10, Filip Lewalski-5, Jakub Kozłowski-9, Maciej Milewski, Jakub Ałaj, Igor Graczyk-14 , Kacper Walczak-2, Damian Grygoruk, Michał Safiejko-3.

Szczypiorniak III Olsztyn: Sebastian Kusuak, Dominik Jamrószka-3, Maciej Warmiński, Jakub Bendarczyk, Igor Kozłowski, Marcin Argalski, Kacper Litwińczyk, Karol Domagalski, Bartosz Bongalski-2, Eryk Kulas, Marusz Dzeigański,Kacper Mizgalski, Rafał Dzieniszewski, Michał Mielewczyk, Kamil Seledec, Jakub Bondzelewski

Pozytywna liga

W Bartoszycach odbył się IV turniej Pozytywnej Ligi. MDK Bartoszyce składający się w większości z rocznika o rok młodszego, a którego trenerem jest J. Klimko odniósł 2 zwycięstwa z zespołami z Olsztyna (14:4 oraz 13:10) oraz przegrał z Kętrzynem 8:13. Olsztyn I przegrał z Olsztynem II 15:16, Olsztyn I z Kętrzynem 5:12, a Olsztyn II z Kętrzynem 3:10. W tabeli prowadzi Kętrzyn przed Bartoszycami i zespołami olsztyńskimi