Na szczycie III ligi Podlaskiej - (FOTO) MKS MOSiR Kętrzyn nie dał rady liderowi z Siemiatycz

W rozegranym w środę (15 marca) w meczu na szczycie  III ligi podlaskiej piłkarze ręczni MKS MOSiR Kętrzyn przegrali na wyjeździe z liderem rozgrywek TS Siemiatycze 23:28. Ten rezultat w zasadzie przesądza o tytule mistrzowskim środowych rywali kętrzynian.  Było to dokończenie weekendoej kolejki, w której Czarni zremisowali z Bestiosem Białystok 18:18 (9:7), a  Jaćwingowie Gołdap  pokonali MOKS Słoneczny Stok 35:26

TS Siemiatycze - MKS MOSiR Kętrzyn 28:23 (12:13)

MKS MOSiR Kętrzyn: Tomasz Turek, Maciej Gryczka – Sławomir Tymoszuk 1; Paweł Dziakiewicz 6; Michał Mieczkowski 1; Jan Guźniczak 3; Maciej Marcinkiewicz; Karol Niedziałkowski; Dominik Pałasz 6; Maciej Siewruk; Bartłomiej Pietrasik 4; Maciej Wójcik 2.

Wynik spotkania nie jest niespodzianką. Wprawdzie w obozie kętrzyńskim panował przed meczem optymizm, ale realnie oceniając aktualne możliwości więcej atutów przemawiało za gospodarzami. Przede wszystkim doświadczenie i oczywiście atut własnego boiska.

Spotkanie lepiej jednak rozpoczęli szczypiorniści MKS MOSiR , którzy szybko objęli prowadzenie i choć rywale wyrównali to z pierwszej połowy można było być zadowolonym. Po przerwie do ataku rzucił się lider rozgrywek, a goście nie znaleźli na to recepty. Szybko Gospodarze odskoczyli na 19:13, i choć kętrzynianie próbowali odrobić straty, przeciwników już nie dogonili.

To zwycięstwo prawie w stu procentach zapewnia Siemiatyczom mistrzostwo grupy, ale z postawa MKS MOSiR w tych rozgrywkach i tak jest budująca. Potrzeba większego ogrania i doświadczenia, a w tym sezonie zawodnicy na pewno wiele się już nauczyli.

Czarni Olecko – Bestios Białystok 18:18 (9:7)

Wydawało się, że gospodarze odniosą łatwe zwycięstwo, bowiem po kwadransie prowadzili 8:2. Ale już do przerwy rywale poważnie zmniejszyli stratę. Po zmianie stron Raz przeważała jedna drużyna raz druga. Goście w przedostatniej minucie prowadzili, ale Damian Bielecki zdołał wyrównać

UKS Jaćwingowie Gołdap - MOKS Słoneczny Stok Białystok 35:26 (17:8)

Wysokie prowadzenia pozwoliło, aby w meczu zagrał każdy zawodnik z ławki, a pierwszy skład nieco odpoczął. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Mieczysław Ćwikowski i bramkarz Tomasz Stankiewicz. Za dwa tygodnie mecz z Siemiatyczami, którzy są liderem tabeli. Łatwo się nie poddamy, obiecujemy walkę do ostatniego gwizdka. Jedno jest tylko pewne, kibiców mamy najwspanialszych i najwierniejszych powiedział po meczu trener Andrzej Sztuk

1 TS Siemiatycze 10 19 276-232

2 MKS MOSIR Kętrzyn 10 16 275-228

3 UKS Jaćwingowie Gołdap 11 13 320-315

4 EKS Szczypiorniak Ełk 9 9 276-257

5 MLKS Czarni Olecko 9 8 228-238

6 KS Bestios Białystok 10 3 230-284