Lider był bardzo surowy – Czyżby Jeziorak przegrał już już w szatni?

Wizyta piłkarzy ręcznych ITS Jeziorak na boisku lidera III ligi kujawsko-pomorskiej MKS Henri Lloyd Brodnica zakończyła się bardzo wysoka porażką. Iławianie nie podjęli w zasadzie walki i przegrali 25:45 (11:22). Wprawdzie mało kto dawał im szansę na zwycięstwo w tym spotkaniu, ale sobotni (18 marca) rezultat to klęska. Oczywiście Jeziorak nadal jest w grze o drugie miejsce, ale co tu dużo mówić – wynik idzie w świat.

MKS Henri Lloyd Brodnica – ITS Jeziorak Iława 45:25 (22:11)

ITS Jeziorak Iława: Miłosz Kapciński i Grzegorz Dudek oraz Mariusz Zawłocki, Krzysztof Szajkowski-1, Łukasz Lewalski, Dariusz Gostrowski-1, Łukasz Kamiński-1, Karol Kosopud-1, Marcin Fornahl, Jakub Jarząb-8, Maciej Szymaniak-1, Grzegorz Baliński-4, Patryk Kęsicki-7, Dawid, Mkrtchyan, Mateusz Szymaniak -1

Iławianie dali się zaskoczyć już w pierwszych minutach. Zespół z Brodnicy od razu uzyskał wyraźną przewagę i kontrolował przebieg wydarzeń. Goście dochodzili wprawdzie do pozycji rzutowych, ale grali wyjątkowo nieskutecznie i różnica z każdą minuta się pogłębiała. To spowodowało jeszcze większe zniechęcenie, brak wiary w sukces. Trzeba się szybko otrząsnąć, bo tak naprawdę to spotkanie nie miało wielkiego znaczenia. Ale wynik wywarł na pewno niedobre wrażenie.