Dwie porażki na Podlasiu – EKS Szczypiorniak i Czarni na dużym minusie

Fiaskiem zakończyła się wyprawa III ligowych zespołów piłkarzy ręcznych z Olecka i Ełku do stolicy Podlasia. Czarni przegrali z MOKS Słoneczny Stok 28:29 i były do pierwsze punkty w tym sezonie zdobyte przez outsidera z Białegostoku. EKS Szczypiorniak uległ Bestiosowi 23:24. Porażki wprawdzie minimalne, ale chluby na pewno nie przynoszą.

Bestios Białystok – EKS Szczypiorniak Ełk 24:23 (14:11)

EKS Szczypiorniak Ełk: Artur Zapolski (4), Przemysław Misztal (1), Jakub Tomaszewski, Jakub Akacki 1), Aleksander Czyż (5), Myszczyński Emanuel, Cieślak Filip (3), Hermanowski Bartosz, Jabłoński Kamil (8), Myszczyński Sebastian (1)

To EKS Szczypiorniak był faworytem meczu jednakże osłabienia wynikające z kontuzji podstawowych zawodników powodowały, że wynik był całkowicie otwarty. Osłabiony tez był i Bestios gdyż na rozgrzewkę wyszło 8 zawodników. Od początku meczu w ełckiej drużynie drużynie szwankowała skuteczność, powtarzały się tez podstawowe błędy techniczne. Od 12 minuty (4:4) Bestios zaczął powiększać swoją przewagę i w 15 minucie było 7:4. Szczypiorniak zaczął odrabiać straty dochodząc kilkakrotnie przeciwnika na jedną bramkę ale pierwsza polowa zakończyła się wynikiem 14:11 dla gospodarzy.

Druga połowa to ciąg nie wykorzystanych sytuacji i olbrzymia niefrasobliwość w ofensywie. Na uznanie w ełckiej drużynie zasłużył świetnie interweniujący bramkarz Jakub Tomaszewski