Udany rewanż Warmii Traveland – Pech nas nie opuszcza, Piotr Pakulski kolejnym pacjentem

Piłkarze ręczni Warmii Traveland narzucaja tempo.. W czwartek (20 kwietnia) pokonali w Uranii Nielbę Wągrowiec 34:29 (18:15). Tym samym olsztynianie zrewanżowali się za porażkę poniesiona w pierwszej rundzie 31:32. Ciesząc się ze zwycięstwa martwimy się jednocześnie kolejną kontuzją w zespole. Tuz przed przerwą kontuzji ręki doznał świetnie grający do tego momentu Piotr Pakulski

Warmia Traveland Olsztyn – Nielba Wągrowiec 34:29 (18:15)

Warmia Traveland Olsztyn: Łukasz Zakreta, Mateusz Gawryś oraz Karol Królik-6, Piotr Dzido-0, Piotr Deptuła-1, Piotr Pakulski-6, Mateusz Koledziński-1, Michał Sikorski-5, Łukasz Kozakiewicz-0, Sergiusz Dworaczek-1, Michał Krawczyk-0, Radosław Dzieniszewski-1, Marcin Malewski-13.

Olsztynianie odnieśli zasłużone zwycięstwo prowadząc przez całe spotkanie, ale mecz był zacięty i należało cały czas zachować koncentrację. Po kwadransie było 9:6 dla Warmii i tę przewagę gospodarze zachowali do końca pierwszej części. Znakomita partię rozgrywał Piotr Pakulski, który zdążył zdobyć sześć bramek nim doznał w 29 minucie kontuzji ręki. Konieczna była wizyta w szpitalu i szycie. Prawdziwe fatum ciąży nad zespołem, urazy zawodników są prawdziwą zmorą, co zdecydowanie utrudnia trenerowi prowadzenie drużyny.

Po przerwie goście zaatakowali bardziej energicznie i w 45 minucie zdobyli kontaktową bramkę. Było niebezpiecznie. Wynik 25:24 niczego nie gwarantował. Zawodnicy Nielby próbowali wyłączyć z gry Marcina Malewskiego (znów znakomity bilans 13 bramek), ale nie przyniosło to większych efektów. Dobrze dysponowani Karol Królik i Michał Sikorski trafiali, tak że w końcówce przewaga Warmii była bezpieczna.

W sumie niezły mecz olsztynian. Choć zdarzały się momenty przestojów, sporo było efektownych akcji i walki na boisku

1 Spójnia Gdynia 22 37 653:521

2 Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów 22 34 595:512

3 Polski Cukier Pomezania Malbork 23 32 629:584

4 Warmia Traveland Olsztyn 22 31 615:529

5 Nielba Wągrowiec 23 26 683:702

6 Real Astromal Leszno 22 25 543:521

7 Sokół Browar Kościerzyna 23 24 565:559

8 MKS Wieluń 22 23 584:569