1/8 Finału Pucharu ZPRP (FOTO) – Szczypiorniak na szóstkę na styl i skuteczność, MDK Bartoszyce za rok będzie silniejszy

W Olsztynie i Ostrowie Wielkopolskim zakończyły sie w niedzielę (21 maja) turnieje II rundy rozgrywek o Puchar ZPRP . W stolicy Warmii i Mazur doskonale wypadli zawodnicy KS Szczypiorniak, którzy odnieśli komplet zwycięstw i z pierwszego miejsca awansowali do czolowej ósemki w Polsce. W ostatnim dniu w pięknym stylu pokonali rywali z Legnicy 38:27. MDK Bartoszyce zajął w Ostrowie ostatnie miejsce, ale udział w "16" jest dobrym wynikiem.

Grupa K (gospodarz Olsztyn)

Piątek, 19.05.2017 – HWS Urania

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica - MKS Padwa Zamość 35:34 (15:16) po rzutach karnych MVP: Michał Nowicki (EUCO-UKS Dziewiątka Legnica)

KS „Szczypiorniak” Olsztyn - MKS Brodnica 27:23 (14:13) MVP: Robert Targoński (KS Szczypiorniak Olsztyn)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Ałaj, Klaudiusz Leszczyński , Wojciech Łużpiński.Paweł Krawczyński-1, Robert Targoński-9, Filip Lewalski, Jakub Kozłowski-6, Maciej Retkiewicz-1, Maciej Milewski, Wojciech Domalewski, Wojciech Zieliński, Igor Graczyk-4, Kacper Walczak-2, Piotr Kopczyński-1, Michał Safiejko-3

Mecz rozpoczął się niepomyślnie, bowiem po 5 minutach goście prowadzili 4:0. Olsztynianie sprawiali wrażenie stremowanych. Dość długo nie udawało im się zatrzymać rywali z Brodnicy. Przełom nastąpił w 13 minucie. Gospodarze zanotowali dobra serię i wyrównali na 9:9. Do końca tej części trwała zacięta walka, pierwszą połowę minimalnie wygrał Szczypiorniak. Po przerwie żadna ze stron długo nie potrafiła uzyskać znaczącej przewagi. I tak było do 41 minuty. Wówczas olsztynianie w krótkich odstępach czasy zdobyli trzy bramki i odskoczyli na 24:20. Do końca zostało już tylko siedem minut i Szczypiorniak nie zaprzepaścił szansy i zachował dystans. Ale mecz był trudny, a kiepski początek wprowadził nerwową atmosferę. Na szczęście chłopcy w odpowiednim momencie zareagowali i wywalczyli cenne zwycięstwo.

Sobota, 20.05.2017 – ZSO nr 7

MKS Brodnica - EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 20:27 (10:13)

KS „Szczypiorniak” Olsztyn - MKS Padwa Zamość 21:16 (9:7)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Ałaj, Klaudiusz Leszczyński , Wojciech Łużpiński. Dam Gomuła-1, Paweł Krawczyński-3, Robert Targoński-2, Jakub Kozłowski-5, Maciej Retkiewicz, Maciej Milewski-2, Wojciech Zieliński, Igor Graczyk-4, Kacper Walczak-1, Piotr Kopczyński, Michał Safiejko-3

Olsztynianie od początku przejęli inicjatywę i po 10 minutach prowadzili 5:2. Chyba zbyt szybko uwierzyli, że wszystko pójdzie gładko i dali się wkrótce dogonić (5:5). Wróciła jednak koncentracja i znów to my mieliśmy inicjatywę. Na przerwę Szczypiorniak schodził z dwubramkową zaliczką, a sprawę rozstrzygnął tuż po zmianie stron Zaliczył cztery trafienia pod rząd i ustawił sobie spotkanie według założonego scenariusza. Końcówka była spokojna, bez większych emocji. Po dwóch dniach gospodarze wraz z zespołem Legnicą mają już zapewniony udział w dalszej fazie rozgrywek. A na boju pozostanie już tylko osiem najlepszych drużyn w kraju.

Niedziela, 21.05.2017 – ZSO nr 7

MKS Padwa Zamość - MKS Brodnica 25:21 (16:9) MVP: Kacper Martyniuk (MKS Padwa Zamość)

KS „Szczypiorniak” Olsztyn - EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 38:27 (20:12) MVP: Robert Targoński (KS Szczypiorniak Olsztyn)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Ałaj, Klaudiusz Leszczyński , Wojciech Łużpiński.Filip Lewalski-1, Paweł Krawczyński-3, Robert Targoński-8, Jakub Kozłowski-7, Maciej Retkiewicz, Maciej Milewski-1, Wojciech Zieliński, Igor Graczyk-11, Kacper Walczak, Piotr Kopczyński-1, Michał Safiejko-6

Bardzo efektownie zakończyli udział w turnieju zawodnicy z Olsztyna. Mimo że mieli zapewniony awans w niedzielne spotkanie włożyli wiele serca i bardzo wysoko pokonali przeciwników z Legnicy. Gospodarze już w pierwszej części zapewnili sobie bardzo dużą przewagę. Grali znakomicie w ataku. Rywalom z każdej strony groziło niebezpieczeństwo. Jak zwykle najskuteczniejsi byli: Igor Graczyk i Robert Targoński. Po zmianie stron Szczypiorniak „nie odpuścił” i to się wszystkim bardzo podobało.

Nie chcemy zapeszać, ale z taka grą jest szansa zawędrować w Mistrzostwach Polski daleko, nawet na podium. Na razie cieszmy się z wygranego turnieju, bo występ był nadzwyczaj udany.

Piątek, 19.05.2017

KS VIVE Tauron Kielce – SPR Pogoń 1945 Zabrze 35:27 (19:13)

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp – MDK Bartoszyce 25:19 (15:7)

MKS MDK Bartoszyce: Wiktor Kwiatkowski, Hubert Działa, Łukasz Kuhn-6, Bartłomiej Działa, Kacper Habiński, Mateusz Rzeszczyński-8, Maciej Kwiatkowski-2, Damian Dyszkowski, Maciej Szewczyk, Tymoteusz Borysiuk-3

Zawodnicy MDK przystąpili do gry po ponad 8-godzinnej podróży i to już stawiało ich w bardzo trudnej sytuacji. Mimo to początek nie był zły. Do 10 minuty zespół z Bartoszyc trzymał się dzielnie (5:5), potem jednak nastąpił wyraźny przestój i już do przerwy rywale prowadzili 15:7. To była już strata nie do odrobienia, tym bardziej, że w zespole MDK grają młodsi zawodnicy, wyraźnie słabsi fizycznie od przeciwników. W składzie znalazł się czołowy snajper Szymon Kanclerz, ale jeszcze nie wyleczył do końca kontuzji i w tym spotkaniu nie zagrał. Były wprawdzie przebłyski niezłej gry, ale dość długie przestoje niweczyły wysiłek. Dziś chłopcy odpoczną i mamy nadzieję, że odbudują się fizycznie by podjąć walkę w kolejnych spotkaniach.

Sobota, 20.05.2017

MDK Bartoszyce – KS VIVE Tauron Kielce 17:19 (5:9)

MKS MDK Bartoszyce: Wiktor Kwiatkowski, Hubert Działa-1, Łukasz Kuhn-9, Bartłomiej Działa-1, Kacper Habiński, Mateusz Rzeszczyński-2, Maciej Kwiatkowski, Damian Dyszkowski-2, Tymoteusz Borysiuk-2

Jeszcze na 2 minuty przed końcem na tablicy wyników był remis 17:17, a piłkę posiadali młodzicy z Bartoszyc. Mieli okazję by objąć prowadzenie, ale w akcji ofensywnej zabrakło odwagi, a to się zemściło. Rywale dorzucili dwie bramki i są juz blisko awansu. MDK zagrał o klase lepiej niz w piątek. Chłopcy tym razem wyspani i wypoczęci sprawili faworytom dużo klopotu. Wprawdzie do przerwy przegrywali wyraźnie, jednak w drugiej połowie odrobili straty. Szkoda, że nie wykorzystali szansy, bo byłaby to supersensacja.Statystyki niebawem.

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. – SPR Pogoń 1945 Zabrze 20:19 (12:10)

Niedziela, 21.05.2017

SPR Pogoń 1945 Zabrze – MDK Bartoszyce 23:14 (12:9)

Sobotnia porażka z Vive wywarła jednak duże piętno na drużynie. Chłopcom zabrało już sił i woli walki. W tym spotkaniu byli wyraźnie słabsi od przeciwników. W drugiej części nie było charakterystycznego zrywu, To rywale zwiększyli przewagę. Mimo wszystko należy pamiętać, że większośc zawodników MDK to gracze młodszego rocznika, a w piłce ręcznej siła fizyczna odgrywa ogromną rolę. Awans do czolowej "16" jest dobrym wynikiem, a dla tych młodszych szczypiornistów przede wszystkim dużym doświadczeniem przed przyszłoroczmi mistrzostwami. Wtedy zawiesimy im poprzeczke wyżej.

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. – KS VIVE Tauron Kielce 22:29 (12:15)