W Elblągu bez horroru nie może się obejść – Start ma wymarzony medal

Piłkarki ręczne Kram Start Elbląg po wielu latach przerwy znów stanęły na podium superligi. W sezonie 2016/17 zdobyły brązowy medal, który zapewniły sobie w środę (17 maja) remisując we własnej hali z obrońcą tytułu MKS Selgros Lublin 26:26 (15:11). W meczu cały czas prowadziły gospodynie, ale presja w końcówce „zrobiła” swoje. Na szczęście remis nam wystarczył. Start ma jeszcze w tym sezonie szansę na zdobycie Pucharu Polski.

Kram Start Elbląg – MKS Selgros Lublin 26:26 (15:11)

KRAM Start Elbląg: Szywerska, Powaga, Klarkowska – Balsam-5, Hawryszko, Grobelska, Waga-2, Muchocka-2 Jędrzejczyk-2, Gerej, Lisewska-8, Stokłosa-4, Świerżewska, Andrzejewska-3, Szopińska

Wyjątkowo ułożył się w tym sezonie finisz superligi piłkarek rezcnych. Ostatnia kolejka decydował a o podziale medali. W Gdyni o złoto grały Vistal z Zagłębiem Lubin, natomiast w Elblągu o brąz Kram Start z MKS Selgros Lublin. W obu przypadkach cieszyli się kibice gospodarzy. Gdynianki wygrały i zdobyły tytuł, elblążanki zremisowały i dzięki temu sięgnęły po trzecie miejsce. Wreszcie – odetchnęli z ulgą kibice, bo na ten moment czekali wiele lat.

Zespół Startu od początku przeważał i tak naprawdę nie powinien dopuścić do dramatycznej końcówki. Już w 8 minucie było 7:3 dla miejscowych. Wprawdzie lublinianki wyrównały w 16 min. na 7:7, ale w końcówce tej części znów górą były elblążanki, które osiągnęły 4-bramkową przewagę. Wzrosła ona w 41 minucie do siedmiu trafień i mało kto przewidywał jakieś komplikacje.

Wystarczyła jednak chwila rozluźnienia, a obrończynie tytuły złapały drugi oddech i niepokojąco szybko zaczęły odrabiać dystans. W 52 min. było już tylko 24:22, , a w 57 min. 25:24. Na szczęście elblążanki zachowały zimną krew. W ostatniej minucie Sylwia Lisewska zdobyła bramkę na 26:25, i szybka riposta gości nic już im nie dała . Tym bardziej, że trener Startu miał do dyspozycji czas i dokładnie przekazał swym zawodniczkom wskazówki na ostatnie sekundy. Wszyscy przyjęli wynik z ogromna radością, ale i ulgą. Start wreszcie odzyskał należne miejsce w polskiej elicie.

Pogoń Baltica Szczecin - Energa AZS Koszalin 31:24 (17:11)

KRAM Start Elbląg - MKS Selgros Lublin 26:26 (15:11)

Vistal Gdynia - Metraco Zagłębie Lubin 24:22 (12:9)

1 Vistal Gdynia 32 50 875:733

2 Metraco Zagłębie Lubin 32 48 833:715

3 KRAM Start Elbląg 32 45 895:794

4 MKS Selgros Lublin 32 44 900:735

5 Pogoń Baltica Szczecin 32 39 828:727