VI Pomorski Festiwal Nowa Karczma 2017 – MDK Bartoszyce „rozkręcał się”, ale ławka była zbyt krótka

Fot. nadesłane

W dniach 26/28 maja drużyna piłkarzy ręcznych MDK Bartoszyce ( rocznik 2004) dzięki firmie Nova Mazur wystąpiła w VI Pomorskim Festiwalu w Nowej Karczmie. Zagrało tam 12 zespołów z 4 województw ( w tym mistrzowie trzech– Nowa Karczma z pomorskiego, ŚKPR Świdnica z dolnośląskiego oraz nasz zespół z warmińsko- mazurskiego ).

MDK zaprezentował się z bardzo dobrej strony, choć wystąpił w okrojonym składzie. Wpływ na to miały wycieczki szkolne, choroby oraz komunie członków rodzin. Zajęliśmy w silnej stawce IV miejsce.

Najpierw w 6-cio zespołowej grupie uzyskaliśmy następujące wyniki:

ŚKPR Świdnica II 15:7

Gdańsk Osowa 20:15

MTS Kwidzyn 12:20

Brodnica 11:7

Conrad Gdańsk 21:7

To dało nam drugie miejsce w grupie promujące do gier I-IV. Tam niestety już musieliśmy uznać wyższość przeciwników, choć były to nasze najlepsze mecze w tym turnieju – relacjonuje trener Andrzej Cichocki. Najpierw w półfinale bardzo długo stawialiśmy opór ŚKPR Świdnica I, która jako jedyna wygrała w całym turnieju wszystkie mecze ( silny, bardzo dobrze zbudowany fizycznie zespół, który w całym roku wygrał 8 turniejów ogólnopolskich oraz własną ligę wojewódzką nie ponosząc żadnej porażki ). Do 20 minuty był remis 8:8, a później dała znać krótka ławka rezerwowych i ulegliśmy 11:18.

W meczu o III miejsce zagraliśmy ponownie z MTS Kwidzyn. Był to już o wiele lepszy mecz niż ten w grupie. Jednak także uznaliśmy wyższość Kwidzyna przegrywając 9:12. W meczu finałowym zespół ze Świdnicy pokonał gospodarzy turnieju 23:14

Kolejność:

1. Świdnica I,

2. Nowa Karczma,

3. Kwidzyn,

4. MDK Bartoszyce,

5. Gdańsk Osowa,

6. PTF Gdańsk,

7. Żagiew Dzierżoniów,

8. Świdnica II,

9. Malbork,

10. Brodnica,

11. Conrad Gdańsk,

12. Kościerzyna.

Skład MDK Bartoszyce:

bramkarze: Lewoń Korneliusz(1br.), Łuczkowski Jakub zawodnicy z pola: Broniek Wiktor(20), Jurewicz Łukasz(10), Grzywnowicz Marcel, Janowicz Szymon(3), Lewandowski Piotr(11), Tokarz Filip(17), Sokólski Kamil(1), Tokarz Jakub(36br. - wybrany do 7-ki turnieju). Trener Andrzej Cichocki, kierownik zespołu Orlando Habiński.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn