Finał Akademickich MP Warszawa 2017 – UWM skończył na 12 miejscu

Fot. ilustracja

W Warszawie zakończył się w poniedziałek (12 czerwca) finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn. W „16” znalazł się Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, a zespół tworzyli zawodnicy: Warmii Traveland i KS Szczypiorniak Olsztyn oraz Orkana Ostróda. Kortowianom nie udało sie awansować z grupy do ćwierćfinału. Ostatecznie zakończyli turniej na 12 miejscu.

GRUPA B

1. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

2. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

3. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

4. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie

Wyniki

UJK Kielce – PWSZ Tarnów 31:32 (17:19)

UWM Olsztyn – UKW Bydgoszcz 31:28 (14:14)

UWM Olsztyn: Arkadiusz Dudek i Mateusz Gawryś oraz Sergiusz Dworaczek, Przemysław Rzymkowski-1, Bartłomiej Gniadkowski-1, Jakub Zakrzewski-5, Tomasz Fugiel-9, Artur Sadowski, Piotr Deptuła-5, Krystian Maćkowski, Bartosz Idzikowski-5, Grzegorz Giżyński, Karol Ludwiczak. Trenerzy: Grzegorz Dubielski i Sebastian Witczak.

Początek spotkania był wyjątkowo niepomyślny dla studentów z Olsztyna, którzy w 10 minucie przegrywali 2:7. W miarę upływu czasu uporządkowali grę i już do przerwy zdołali odrobić straty. Po zmianie stron trwała zacięta walka bramka za bramkę i dopiero w końcówce zawodnikom z Kortowa udało się odskoczyć i zapisać na swym koncie dwa punkty. Warto zaznaczyć, że w porównaniu z turniejem półfinałowym doszło czterech zawodników i minęło trochę czasu by znaleźli wspólny język z kolegami na boisku.

UWM Olsztyn - UJK Kielce 27:32 (10:14

UWM Olsztyn: Arkadiusz Dudek i Mateusz Gawryś oraz Sergiusz Dworaczek, Przemysław Rzymkowski, Bartłomiej Gniadkowski, Jakub Zakrzewski-5, Tomasz Fugiel-2, Artur Sadowski-10, Piotr Deptuła-4, Krystian Maćkowski-4, Bartosz Idzikowski-2, Grzegorz Giżyński, Karol Ludwiczak. Trenerzy: Grzegorz Dubielski i Sebastian Witczak.

Powtórzyła się sytuacja z premiery, z tym, że było jeszcze gorzej, bowiem po 10 minutach przegrywaliśmy 0:7. Po kwadransie nic się nie poprawiło, a wręcz przeciwnie. Na tablicy 2:10, natomiast boisko musiał opuścić z powodu kontuzji Tomasz Fugiel, najlepszy snajper spotkania z Bydgoszczą. Mimo tych kłopotów z minuty na minutę gra poprawiała się, wynik też. Do przerwy różnicę zredukowaliśmy do czterech trafień.

Po przerwie UWM rzucił się do desperackiego ataku. I przyniosło to efekty. W 37 minucie kielczanie prowadzili już tylko 21:20 i wszystko było możliwe. Ale faktem jest również, że agresywna gra w obronie spowodowała dużą liczbę kar , niektórzy „złapali” po dwie i ta

trzecia groziła wykluczeniem. To oczywiście ostudziło zapał w obronie, a rywale to wykorzystali. Znów odskoczyli, a desperacki pressing kortowian w końcówce nie przyniósł efektu, wręcz odwrotnie. Przeciwnicy powiększyli dystans. UWM nie stracił szans. Musi wygrać w niedzielę rano z Tarnowem różnicą co najmniej trzech bramek. Zadanie realne, ale piekielnie trudne.

PWSZ Tarnów – UKW Bydgoszcz 33:28

UWM Olsztyn – PWSZ Tarnów 26:31 (15:13)

UWM Olsztyn: Arkadiusz Dudek i Mateusz Gawryś oraz Sergiusz Dworaczek-1, Przemysław Rzymkowski-2, Bartłomiej Gniadkowski, Jakub Zakrzewski-6, Artur Sadowski-7, Krystian Maćkowski-6, Bartosz Idzikowski-4 Grzegorz Giżyński, Karol Ludwiczak. Trenerzy: Grzegorz Dubielski i Sebastian Witczak.

Studenci z Kortowa musieli ten mecz wygrać różnicą przynajmniej trzech bramek i w pierwszej części gry stawało się to realne. Do przerwy było 15:13 dla UWM, a różnica kilka minut wcześniej sięgała nawet czterech trafień. Niestety w drugiej części kortowianie dali się ponieść nerwom. Nie mogli się pogodzić z decyzjami sędziów i zamiast skupić się na grze, myślami byli gdzieś indziej. Rywale wyszli na prowadzenie. Jeszcze w 38 min. było 22:22, ale w końcówce to Tarnów dominował na boisku. Inna sprawa, że graliśmy w osłabieniu bez Tomasza Fugiela i Piotra Deptuły. Zajęliśmy 3 miejsce w grupie i zagramy w strefie 9/12.

Tabela po 2 kolejkach

1 PWSZ Tarnów 3 6 96:85

2 UJK Kielce 2 2 63:59

3 UWM Olsztyn 3 2 84:91

4 UKW Bydgoszcz 2 0 56:64

Strefa 9/12

UWM Olsztyn – AWF Kraków 27:41 (10:20)

UWM Olsztyn: Arkadiusz Dudek oraz Mateusz Gawryś-2 , Sergiusz Dworaczek, Przemysław Rzymkowski-4, Jakub Zakrzewski-9, Bartosz Idzikowski-4, Grzegorz Giżyński-5, Karol Ludwiczak-3. Trenerzy: Grzegorz Dubielski i Sebastian Witczak.

Lista nieobecnych przed tym meczem wydłużyła. Kontuzje, kartki, sprawy na uczelni wyeliminowały ze składu: Artura Sadowskiego, Krystiana Maćkowskiego, Tomasza Fugiela, Bartłomieja Gniadkowskiego, Piotra Deptułę i na prezentację wyszła zaledwie ósemka graczy w tym dwóch bramkarzy. Mateusz Gawryś od początku grał w polu i zdobył dwie bramki, ale jego udział w meczu skończył się w 22 minucie. Miał na koncie kartki wdał się w polemikę z sędziami i w efekcie otrzymał niebieski kartonik, który eliminuje go z ostatniej potyczki w turnieju. Być może w poniedziałek w tym jedynym spotkaniu o 11 miejsce zespół wzmocni Łukasz Zakreta, który w weekend grał w plażowej odmianie szczypiorniaka. W tej sytuacji relację meczu z Krakowem ograniczmy do stwierdzenia – spotkanie do jednej bramki. Po niepowodzeniu w grupie, niezależnie od wypadków losowych , z drużyny zeszło powietrze

o 11 miejsce

UWM Olsztyn - UW Warszawa 20:32 (8:15)

Wprawdzie w ostatniej potyczce drużynę UWM wzmocnił zapowiadany wcześniej Łukasz Zakreta (zagrał w polu), ale niewiele to zmieniło. Poprzednie kontuzje prawie zdekomletowały zespół, który grał juz na przysłowiowych oparach. W ostatnim meczu też bez historii poniósł wysoką porażke i ostatecznie został sklasyfikowany na 12 miejscu w finale AMP. Przy odrobinie szęścia można bylo wejśc do ósemki, ale byłby to wynik  ponad miarę. Poziom AMP-ów rośnie z roku na rok.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn