PGNiG Superliga Summer Stare Jabłonki 2017 – Dużo emocji, uśmiechu, a pogoda jakby na to czekała

Fot. Kacper Kirklewski/photography

W weekend (10/11 czerwca) w Starych Jabłonkach odbył się trzeci w tym sezonie turniej cyklu PGNiG Superliga Summer. Organizatorom bardzo zależało by impreza „wypaliła”, bowiem jest to tylko etap do dużo większych i bardziej prestiżowych projektów. Dlatego do udziału, oprócz obligatoryjnych uczestników MP, zaproszono ekipy zagraniczne i to reprezentacyjne (Szwecja, Holandia).

Wystąpiła także polska drużyna narodowa, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy i zaplanowanych we Wrocławiu Igrzysk Sportów Nieolimpijskich. Biało-czerwoni zagrali tylko mecze pokazowe, byli niewątpliwy magnesem, a obecność kadrowiczów z całą pewnością dodała atrakcji imprezie. Natomiast wszyscy mogli się przekonać, że beach handball jest dyscypliną bardzo widowiskową, dynamiczną, która ciągle się rozwija i przestaje już być letnim przerywnikiem. Następuje coraz większa specjalizacja i niebawem zawodnicy tylko i wyłącznie poświęcą się plażowej odmianie, tak jak to było z siatkówką. A ponieważ Stare Jabłonki maja ogromne doświadczenie w organizacji imprez najwyższej rangi wcale niewykluczone, że niebawem nad Szelągiem obejrzymy rywalizację na europejskim poziomie.

W tym sporcie niebagatelna rolę odgrywa pogoda. Pod tym względem uczestnicy i kibice nie mogli narzekać. Było słonecznie, ciepło, tak jakby wymarzona aura czeka na sportowców. A ponieważ wszyscy w Starych Jabłonkach czuli się swobodnie, znakomicie to zapewne znajdzie to odzwierciedlenie w opiniach krajowych i zagranicznych. Dla organizatorów to ważne w kontekście szerszych planów.

Na potrzeby tego turnieju Marcin Malewski, który był jednym z prekursorów plażowego hadballa na Warmii i Mazurach, zmontował ekipę przyjaciół, która skrzyknięta na prędce spisała się zupełnie dobrze, zajmując szóste miejsce, a w krajowej rywalizacji czwarte. Jedno jest pewne ci co wybrali się do Starych Jabłonek ni żałowali, bo przeżyli sporo sportowych emocji, a przy tym mogli spędzić czas w pięknym otoczeniu.

Fot. Kacper Kirklewski

Turniej kobiet

Półfinały:

Holandia U17 – BHT GRU Piotrków Trybunalski 1:2

Pyrki Poznan – Holandia 0:2

Finał

BHT GRU Piotrków Trybunalski – Holandia 2:0

Turniej mężczyzn

Półfinały

Holandia – szwecja 1:2

BHT Auto Forum Petra Płock – BHT GRU Piotrków Trybunalski 1:2

o 5 miejsce

Beach handball Team FAS W-wa – Hotel Anders 2:1

o 3 miejsce

BHT Auto Forum Petra Plock – Holandia 1:2

o 1 miejsce

Szwecja – BHT GRU Piotrków Trybunalski 2:0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn