UKS Jaćwingowie na podium Pucharu Podlasia – Gimnazjaliści i licealiści w akcji

Fot. UKS Jaćwingowie Gołdap facebook

Piłkarze ręczni UKS Jaćwingowie Gołdap (uczniowie Gimnazjum) zostali wicemistrzami turnieju o Puchar Podlasia. W rywalizacji brali brały udział zespoły klubowe i szkolne rocznika gimnazjalnego. Jedyni reprezentanci Warmii i Mazur w imprezie finałowej w Białymstoku ulegli tylko rywalom z Gimnazjum Nowe Piekuty.

Wcześniej gołdapianie rywalizowali w eliminacjach, gdzie również przegrali w tym samym zespołem, ale drugie miejsce było premiowane awansem. O przepustkę nie było łatwo, bowiem do rozgrywek zgłoszono 12 drużyn (11 z Podlasia + Jaćwingowie). W tej sytuacji wicemistrzostwo Podlasia można uznać za sukces, co powinno podbudować zespół przed kolejnymi wyzwaniami.

Skład UKS Jaćwingowie: Szymon Dominiuk, Bartek Dominiuk, Kacper Jabłoński, Kasper Kazimierski, Michał Kazimierski, Dawid Salwecki, Kacper Groch, Toni Paczkowski, Dawid Szlempo, Patryk Królikowski, Krzysztof Buraczewski, Marcin Ruksza, Artur Fiodorow. Trener Andrzej Sztuk.

19396594 1343890615698273 4762883432086246666 n

W podobnej rywalizacji uczestniczyli także licealiści z Gołdapi grający w UKS Jaćwingowie. Tez stanęli na podium Pucharu Podlasia wyprzedzeni w klasyfikacji przez przeciwników z Dąbrowy Białostockiej i Białegostoku przy czym srebro przegrali różnicą bramek.

Oba wyjazdy współfinansowane były z środków Gminy Gołdap i Powiatu Gołdapskiego.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn