Dramatyczna premiera w Gdyni – Kram Start walczył i gonił do upadłego, ostatnie słowo należało do mistrzyń

Fot. Grzegorz Jędrzejewski/vistal gdynia facebook (ilustracja)

Już w inauguracyjnej kolejce rozgrywek superligi piłkarek ręcznych doszło do spotkania na szczycie. Mistrzynie Polski – szczypiornistki Vistalu Gdynia pokonały w środę (6 września) we własnej hali brązowe medalistki poprzedniego sezonu – Kram Start Elbląg 26:25 (12:12). Przebieg meczu nie zwiódł licznych kibiców. Oba zespoły zagrały z ogromnym zaangażowaniem, a elblążanki były bardzo bliskie remisu.

Vistal Gdynia - Kram Start Elbląg 26:25 (12:12)

KRAM Start Elbląg: Szywerska,Powaga, Balsam-3, Choromańska, Świerczek, Waga-2, Jędrzejczyk-2, Dorsz-1, Kwiecińska-1, Kozimur-1, Szynkaruk-3, Gerej, Lisewska-6, Stokłosa-1, Świerzewska-2, Yashchuk-3,

W tym meczu Kram Start nie prowadził ani razu, a mimo to był bardzo bliski zdobycia przynajmniej jednego punktu. Gdynianki kilkakrotnie zdobywały przewagę, jednak w odpowiedzi zawodniczki z Elbląga z determinacja odrabiały dystans. Tak było w pierwszej części, kiedy mistrzynie Polski odskoczyły na 9:4, a jednak elblążankom udało się doprowadzić do remisu i zawodniczki schodziły na przerwie przy stanie 12:12.

W drugiej połowie sytuacja powtarzała się. Na pięć minut przed końcem Vistal prowadził 24:21 i biorąc pod uwagę duże doświadczenie gdynianek, wydawało się, że wszystko już stracone. Tymczasem elblążanki znów zdobyły się na heroiczny zryw i na 40 sekund przed końcem po rzucie Szynkaruk było 25:25. Na 15 sekund przed syreną celnie trafił Vistal i już odpowiedzi ze strony Startu nie było, a to tylko dlatego, że fantastyczną interwencja popisała się Gapska.

Cóż, trzeba przełknąć gorzka pigułkę, ale na pewno pocieszającym jest fakt, że elblążanki rozegrały dobre spotkanie poparte ogromną ambicja i waleczności.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn