Warmia Energa Olsztyn I-ligowiec z nowym szyldem – Duże zmiany, a cel nadal ambitny

Fot. Artneo Studio (fot. Radosław Walaugo)

Sobotnim (9 września) meczem wyjazdowym z Sokołem Kościerzyna piłkarze ręczni Warmii Energa Olsztyn zainaugurują kolejny sezon w I lidze. Wprawdzie klub nie zmienił nazwy i w dokumentach funkcjonuje jako OKPR Warmia Traveland, ale po nawiązaniu współpracy z firmą Energa, w rozgrywkach ligowych ten sponsor figurować będzie obok rdzennej nazwy. W piątek (8 września) odbyła się konferencja prasowa I-ligowców.

Olsztynianie po spadku kilka lat temu z superligi zaliczają się nieprzerwanie do ścisłej czołówki jej zaplecza. Klub przechodził różne zawirowania finansowo-organizacyjne, ale pod względem sportowym zawodnicy nie spuszczali z tonu, choć pewna rysą odcisnął się brak mistrzostwa sprzed roku. Awans (jeśli klub zdecydowałby się na udział w elicie) był na wyciągnięcie ręki.

Ale to już historia. Mamy nowy sezon, duże zmiany w kadrze zespołu. W porównaniu z poprzednim sezonem odeszło aż siedmiu zawodników, w tym kilku wiodących. Kadrę uzupełniono kilkoma młodymi, z wyjątkiem Daniela Żółtaka, pochodzącego z Olsztyna, który karierę kontynuował w najmocniejszych polskich drużynach i reprezentacji kraju. Po epizodzie w Elblągu wrócił do rodzinnego miasta, gdzie zaproponowano mu funkcję grającego trenera. Na boisku zobaczymy też drugiego szkoleniowca drużyny Marcina Malewskiego, który już się z nową rolą oswoił, bowiem pełnił ją w poprzednich rozgrywkach.

war3

Nowi zawodnicy to: Kacper Kłodziński( ze Szkoły Sportowej w Szczecinie) – bramkarz oraz wychowankowie KS Szczypiorniak: Jakub Pikura – bramkarz i gracze z pola: Wojciech Golks i Tomasz Pasymowski. W sumie kadra liczy 15 zawodników, z tym, ze na starcie przez kontuzje wyeliminowani są: Kacper Kłodziński i podpora defensywy Michał Krawczyk. Karol Królik też nie jest w pełni sił i jego występ w premierze stoi pod znakiem zapytania.

war2

Mimo że Warmia Energa teoretycznie ma mniejszy potencjał niż kilka miesięcy temu to jednak kierownictwo klubu stawia zespołowi ambitny cel – zajęcie miejsce w czołowej piątce. I jest to chyba możliwe. Pamiętajmy, że piłka ręczna jest dyscypliną, gdzie ogromną role ogrywa ambicja i determinacja, a cech wolicjonalnych tej drużynie odmówić nie można. Stał się to team na wskroś olsztyński, na trybunach Uranii zasiądą: żony, dziewczyny, rodzice, koledzy, którzy zawodników znają od lat. I taka więź może czynić cuda, zwłaszcza w dramatycznych końcówkach.

war1

Zespół w okresie przygotowawczym pracował ciężko na zgrupowaniu w Rynie. Rozegrał sparingi z mocnymi rywalami, uczestniczył w turnieju w Korszach. Gier kontrolnych mogło być więcej , ale mamy nadzieję, że drużyna znajdzie swój styl w ogniu ligowej walki. Życzymy więc powodzenia i trzymamy kciuki.

Fot. Artneo Studio (fot. Radosław Walaugo)

warmiaenerga

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn