Tym razem Meblarze pod wozem – A tak pięknie się zaczęło

W drugiej kolejce superligi piłkarze ręczni KS Meble Wójcik znów wystąpili przed własna publiczności, ale tym razem kibice opuszczali hale w minorowych nastrojach. Elblążanie przegrali w sobotę (9 września) z KPR Gwardia Opole 20:23 (13:10). To był dużo bardziej wymagający przeciwnik niż Pogoń, niemniej zanosiło się na zwycięstwo gospodarzy, którzy długo prowadzili. W ostatnim kwadransie stracili impet i...punkty.

KS Meble Wójcik Elbląg – KPR Gwardia Opole 20:23 (13:10)

Meble Wójcik Elbląg: Fiodor, Kiepulski – Lachowski, Janiszewski 3, Nowakowski 2, Olszewski, Adamczak 2, Netz 6, Moryń, Kupiec 3, Tórz, Koper 4

KPR Gwardia Opole: Zembrzycki, Malcher – Lemaniak 3, Siwak 2, Zarzycki, Łangowski 4, Klimków, Tarcijonas 1, Mokrzki 4, Dementev 2, Jankowski 2, Zadura, Mauer 3, Milewski, Morawski 1, Przybysz

Zaczęło się obiecująco od prowadzenia gospodarzy 2:0. Meblarze grali w pierwszej odsłonie solidnie, dobrze bronili i wykorzystywali swoje okazje w ofensywie. Wprawdzie mieli mały kryzys, kiedy rywale ich doszli w 21 minucie na 8:8, ale przed przerwą odzyskali płynność gry i w efekcie schodzili na pauzę z niezłą zaliczka.

Po zmianie stron nic nie zapowiadało zmiany sytuacji. W 36 minucie elblążanie nadal przeważali (14:12), ale z biegiem czasu jakby tracili siły. W 42 minucie opolanie doprowadzili do remisu 15:15, a w ostatnim kwadransie przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Odskoczyli na 2-3 bramki i nie dali już sobie wydrzeć cennego zwycięstwa. O ile w pierwszej części atak prezentował się solidnie, o tyle w końcówce zdecydowani zabrakło argumentów (zaledwie siedem bramek po przerwie).