Przegrana premiera Warmii Energa w Kościerzynie – Było nieźle, ale do czasu

Inauguracyjny mecz piłkarzy ręcznych Warmia Energa Olsztyn w nowym sezonie I ligi zakończył się ich niepowodzeniem. Olsztynianie przegrali w sobotę (9 września) w Kościerzynie z zespołem Sokół Porcelana Lubiana 19:22 (11:10) Jeszcze niedawno taki wynik uznalibyśmy za przykrą niespodziankę, teraz realia są trochę inne, po prostu Warmia nie dysponuje takim potencjałem jak poprzednio.

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna – OKPR Warmia Energa Olsztyn 22:19 (10:11)

Warmia Energa Olsztyn: Mateusz Gawryś, Jakub Pikura oraz Piotr Dzido-1, Michał Sikorski, Łukasz Kozakiewicz, Wojciech Golks-2, Daniel Żółtak, Paweł Deptuła-5, Radosław Dzieniszewski, Marcin Malewski-9, Sebastian Koledziński-2

Zespół olsztyński w pierwszej części zaprezentował się nieźle. Gra była wyrównana, ale ze wskazaniem na gości, którzy starali się trzymać koncentracje, bo zdawali sobie sytuacje z trudnej sytuacji kadrowej. Wynik był sprawa otwartą, jednak z niepokojem oczekiwaliśmy końcówki, bo wiadomo było, że rywale rzucą na szalę wszystkie atuty. Tak w istocie było, a Warmia nie ustrzegła się błędów. Gospodarze trzy razy rzucali do pustej bramki, bo chyba nie do końca mamy opracowany manewr z desygnowaniem do gry zawodnika z pola kosztem golkipera.

W każdym razie Sokół objął prowadzenie w 50 minucie 18:17, a w 55 minucie było już 21:17. To był moment decydujący. Nie da się tez ukryć, że w Warmii było zaledwie dwóch rzucających zawodników (Malewski i Deptuła). Tu w perspektywie następnych spotkań jest wiele do zrobienia. Mimo wszystko nie można tak surowo oceniać drużyny, która ma szansę się dotrzeć i znaleźć znacznie więcej atutów.

SMS ZPRP Gdańsk - Polski Cukier Pomezania Malbork 25 : 24

KS Stal Gorzów - MKS Mazur Sierpc 31 : 18

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - OKPR Warmia Energa Olsztyn 22 : 19

KPR Gwardia Koszalin - SPR GKS Żukowo 29 : 23

AZS UZ Zielona Góra - Real Astromal Leszno 25 : 29

MKS Nielba Wągrowiec - Orlen Wisła II Płock 34 : 33

MKS Grudziądz - AZS UW Warszawa 10 września godz. 15:00