Start Elbląg nie dał rady Norweżkom – Skandynawska szkoła w całej okazałości

Fot. Anna Dembińska/portel.pl (ilustracja)

Piłkarki ręczne Kram Start Elbląg odpadły juz w I rundzie międzynarodowych rozgrywek o Puchar EHF. Norweska drużyna  Byasen Trondheim okazała się bardzo mocna i elblążanki przegrały oba spotkania w sobotę (9 września)  29:34 (14:15), a w niedzielę jeszcze wyżej 18:28 (12:14). Zespoły dwukrotnie zmierzyły się w hali w Tronheim. Takie było uzgodnienia obu stron.

Sobota

Kram Start Elbląg – Byasen Trondheim 29:34 (14:15)

Kram Start Elbląg: Szywerska, Powaga - Balsam, Choromańska, Świerczek, Waga 2, Jędrzejczyk 3, Dorsz 2, Kwiecińska 3, Kozimur 1, Szynkaruk 2, Gerej 2, Lisewska 8, Stokłosa, Świerżewska 4, Jaszczuk 2

Mecz przez długie minuty był bardzo wyrównany, a w pierwszej połowie częściej prowadziły elblążanki. Znakomitą partię rozgrywała najlepsza snajperka Sylwia Lisewska. Zawodniczki Startu włożyły jednak w grę bardzo dużo wysiłku, bo norweski handball to światowa klasa i nie można sobie pozwolić na chwile oddechu. To niestety miało swoje konsekwencje w ostatnim kwadransie meczu, kiedy Norweżki miały więcej swobody i to bezlitośnie wykorzystały. Pięć bramek różnicy przy tak wysokich umiejętnościach rywalek to duża zaliczka, która stawia Kram Start w bardzo trudnej sytuacji przed jutrzejszym rewanżem.

Optymistyczne jest to, że elblążanki dzięki sobotniej potyczce poznały styl gry przeciwniczek i być może trener szybko opracuje strategię by znaleźć bardziej skuteczną receptę na rozmontowanie defensywy Norweżek. Nie traćmy więc nadziei.

Niedziela

Byasen Trondheim - Kram Start Elbląg 28:18 (14:12)

Kram Start Elbląg: Sziwerska, Powaga - Balsam 2, Choromańska, Świerczek, Waga, Jędrzejczyk 2, Dorsz 1, Kwiecińska 1, Kozimur 2, Szynkaruk 1, Gerej 1, Lisewska 5, Stokłosa 1, Świerżewska 2, Jaszczuk

Mecz rewanżowy nie przyniósł niespodzianki. Po prostu zespół norweski ma więcej atutów i potrafił to wykorzystać. W początkowej fazie spotkanie było w miarę wyrównane (7:7). Wówczas gospodynie zdobyły cztery bramki z rzędu i choć Start od czasu do czasu nawiązywał walkę, to jednak Norweżki kontrolowały sytuacje i nie były zagrożone.

Cóż szkoda, że od razu trafiliśmy na tak klasowego rywala. Zapewne w drugiej rundzie znalazło się kilka drużyn słabszych od Startu.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn