„Dzień sportu na Orliku” w Bartoszycach – Zagrać z Mamą czy Tatą to dopiero frajda...

Fot. nadesłane

W sobotę (9 września) odbyła się w całej Polsce pierwsza edycja imprezy sportowej pod hasłem „Dzień sportu na Orliku”. Na 1600 obiektach zrekrutowanych w ramach projektu Lokalny Animator Sportu 2017 przeprowadzono zajęcia dedykowane dzieciom, młodzieży, dorosłym oraz seniorom. Zaproponowano atrakcyjne i międzypokoleniowe gry sportowe, które cieszyły się dużym powodzeniem.

Celem, oprócz promocji zdrowego trybu życia poprzez podejmowania aktywności, integracji międzypokoleniowej, była także prezentacja szerszej społeczności klubów sportowych,

lokalnych organizacji oraz infrastruktury Orlik. W tym przedsięwzięciu nie zabrakło także Orlika przy ul. Limanowskiego w Bartoszycach, w którym udział wzięło 70 uczestników. Najmłodszy liczył 5 lat, a najstarszy 50. Przewodnią dyscypliną była piłka ręczna, a klubem się promującym MDK Bartoszyce (chłopcy) oraz UKS Jedynka MDK Bartoszyce (dziewczęta).

Cała impreza rozpoczęła się rozgrzewką przeprowadzoną na trawiastej części Orlika przez animatora Daniela Chruściela, po której drugi animator, Andrzej Cichocki podzielił uczestników na 7 zespołów 10 osobowych i rozpoczął część drugą w formie gier i zabaw w drużynach. Część ta składała się m.in. z przeciągania liny, sztafet, w których drużyny kozłowały piłki ręczne czy piłeczki do tenisa ziemnego, rzuty na bramkę podzieloną na sektory (drużyny rzucały na bramkę z różnych odległości - najmłodszy zaczynał z 3 metrów i stopniowo odległość się zwiększała aż do rzutu ze środka boiska), zbieranie piłek do kosza na czas, skoki zespołowe przez linę czy rzuty do celu.

Po tej części nastąpiła prezentacja dzieci trenujących piłkę ręczną w MDK Bartoszyce oraz UKS Jedynka MDK Bartoszyce. Do krótkiego treningu, około 30 minutowego, zaproszono wszystkich uczestników imprezy. W prezentacji nie zabrakło podstawowych elementów technicznych takich jak podań i chwytów piłki w miejscu oraz biegu w parach i trójkach, rzutów na bramkę czy zwodu pojedynczego.

Na koniec, ze względu na bardzo dużą liczbę drużyn rozegrano krótkie mecze- 5 min. na dwóch boiskach - na wielofunkcyjnym w piłkę ręczną (sędzia Andrzej Cichocki) a na trawiastym w piłkę nożną (sędzia Daniel Chruściel). Zespoły rotowały się na boiskach. Były to świetne międzypokoleniowe spotkania wywołujące wiele emocji ale również radości, gdzie często dziecko miało możliwość rywalizować z mamą czy tatą.

Animatorzy Orlika dziękują wszystkim uczestnikom, wolontariuszom, rodzicom oraz zawodnikom za świetną atmosferę, zabawę oraz za umiejętność międzypokoleniowej współpracy.

Andrzej Cichocki

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn